Rozpoczyna się drugi tydzień dziewiątej edycji najpopularniejszego letniego festiwalu filmowego Polówka. Projekcje w nowych miejscach, czyli na Teofilowie i w EC1, okazały się sukcesem. W miejsca znane z poprzednich edycji nadal przychodzą tłumy. Wszystkie projekcje w ramach festiwalu Polówka są bezpłatne i startują po zmroku, czyli około godz. 21. Jakie filmy obejrzymy pod chmurką w nadchodzącym tygodniu?
REKLAMA
1 z 7
Lśnienie
Reżyseria: Stanley Kubrick
Scenografia: Leslie Tomkins
Produkcja: Wielka Brytania, USA
Czas: 146 minut
W piątek na terenie EC1 przy ul. Targowej 1/3 rozpocznie się druga projekcja w przygotowanym przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej cyklu "Architekci Wyobraźni". To przegląd mający odsłaniać przed widzami różne oblicza scenografii. Zdaniem pracowników NCKF reżyserowi niezbędni są ludzie, którzy pomogą urzeczywistnić jego artystyczną wizję. A ich praca, mimo że absolutnie kluczowa, jest często niedoceniana. A przecież to, że dzięki kinu przenosimy się w zupełnie inny świat, jest w ogromnej mierze zasługą scenografów. Tym razem na dziedzińcu EC1 będzie można obejrzeć "Lśnienie" z 1980 roku w reżyserii Stanleya Kubricka. Powstały w oparciu o książkę Stephena Kinga pod tym samym tytułem jest uznawany za jedno z największych osiągnięć reżysera takich hitów jak "Mechaniczna Pomarańcza" i "2001: Odyseja kosmiczna", a takie sceny jak otwieranie drzwi łazienki przez Jacka Nicholsona za pomocą siekiery trafiły do kanonu światowej kinematografii. Miejscem zapasowym w przypadku niesprzyjającej pogody będzie w EC1 Hala Maszyn.
Seans "Lśnienia" poprzedzi projekcja animacji "Moonshine" w reż. Michała Poniedzielskiego.
2 z 7
Bandyta
Reżyseria: Maciej Dejczer
Produkcja: Francja, Niemcy, Polska, Wielka Brytania 1997
Czas: 90 minut
Reżyseria: Maciej Dejczer
Produkcja: Francja, Niemcy, Polska, Wielka Brytania 1997
Czas: 90 minut
W sobotę na dziedzińcu Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej przy ul. Sterlinga 26 druga część cyklu "Lato z Akademią", czyli film, który ma coś wspólnego z jednym z 10 nowych kierunków studiów na tej uczelni. 9 lipca widzowie zobaczą "Bandytę" z 1997 w reż. Macieja Dejczera. To historia Bruta (w tej roli Til Schweiger), pół Anglika, pół Polaka, recydywisty zesłanego w ramach resocjalizacji do pracy w szpitalu dla sierot w Rumunii. Miejsce zapasowe w przypadku niepogody to Patio AHE przy ul. Rewolucji 1905 nr 52.
3 z 7
Chłopaki nie płaczą
Reżyseria: Olaf Lubaszenko Produkcja: Polska Czas: 96 minut
W niedzielę na boisku Elty przy Wodnym Raju dalszy ciąg cyklu polskich komedii "Odnowa Teofilowa". Na widzów będą czekali Kuba, Bolec, Fred i Grucha, czyli "Chłopaki nie płaczą" Olafa Lubaszenko.
4 z 7
Tlen
Reżyseria: Iwan Wyrypajew
Produkcja: Rosja 2009
Czas: 75 minut
Poniedziałek to sekcja "Niedźwiedź i Szekspir" w Parku Ocalałych. W tym tygodniu będzie można obejrzeć tam "Tlen" z 2009 roku w reż. Iwana Wyrypajewa. To ekranizacja jego kontrowersyjnej sztuki pod tym samym tytułem, w której rapowano Dekalog i którą krytycy uznali za manifest "beztlenowców". Miejsce zapasowe w przypadku niepogody to Sala Audiowizualna Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.
5 z 7
Demon
Reżyseria: Marcin Wrona
Produkcja: Polska, Izrael 2015
Czas: 94 minuty
We wtorek w parku na Zdrowiu w cyklu "The best of 2015/2016" zobaczymy "Demona", czyli ostatni film tragicznie zmarłego reżysera Marcina Wrony. Scenariusz do filmu powstał na motywach dramatu Piotra Rowickiego "Przylgnięcie". Pyton, czyli Piotr, wraca z Londynu do Polski. Ma zamiar ożenić się z siostrą swojego przyjaciela, zamierza przebudować stary dom. Ale dzień przed ślubem koparka trafia na leżący w ziemi szkielet młodej kobiety...
6 z 7
Dumni i wściekli
Reżyseria: Matthew Warchus
Produkcja: Francja, Wielka Brytania 2015
Czas: 92 minuty
Środa to sekcja "Boys" w Parku Julianowskim. W pobliżu amfiteatru obejrzymy w tym tygodniu film "Dumni i wściekli" w reż. Matthew Warchusa. Do konserwatywnego, targanego strajkami górniczego miasteczka przyjeżdżają kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym! Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń?
7 z 7
Żona doskonała
Reżyseria: François Ozon
Produkcja: Francja 2011
Czas: 103 minuty
Reżyseria: François Ozon
Produkcja: Francja 2011
Czas: 103 minuty
W czwartek w kinie samochodowym na parkingu przed Portem Łódź w cyklu "Girls" obejrzymy "Żonę doskonałą" francuskiego reżysera François Ozona z Catherine Deneuve w roli głównej. Suzanne jest żoną bogatego przemysłowca, który żelazną ręką kieruje fabryką parasolek. Swoją żonę sprowadził do roli uległej pani domu, która skrzętnie wypełnia codzienne obowiązki i służy mu jako luksusowa ozdoba. Ale pewnego dnia pracownicy fabryki buntują się przeciwko szefowi i biorą go za zakładnika...
Wszystkie komentarze