Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jako wykonawca Projektów 1,4 Obszarowej Rewitalizacji Centrum Lodzi, zapraszamy do wyrażenia swojej opinii na forum i w ankiecie, poświęcone tym projektom : cyfrowademokracja.pl
  Zapraszamy do umieszczenia swojego komentarza na oficjalnym forum Wykonawcy Projektu 4, utworzonym specjalnie na potrzeby tego projektu. Link do forum znajduje się na końcu artykułu, pod zdjęciem nr 5. Tam też więcej materiałów oraz ankieta, która pozwala ocenić poszczególne rozwiązania. Wszystkie oceny, opinie, pomysły zamieszczone w ankiecie i na oficjalnym forum, zostaną zebrane w dokumencie i przeanalizowane przez projektantów i architektów Wykonawcy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Konieczność zmiany na placu Wolności jest oczywista, choć osobiście wolałbym pozostawić pełne rondo, jednopasmowe, łączące tramwaj i samochody. Po prostu rondo jest elegancką formą, w przeciwieństwie do podziału placu na dwa kawałki. Co do parku śledzia to wygląda to na projekt typu "mamy kasę do wydania". Park działa, wymaga jedynie kosmetycznych zmian. Rynek stary? Moim zdaniem BŁĘDEM jest łączenie go z kwartałami na południe od parku śledzia. Stary rynek jest urbanistycznie fragmentem Bałut/starego miasta. I tylko w tym kontekście należy go rozpatrywać. Kościelna, zgierska, plac kościelny, lutomierska, drewnowska. To są ulice i kwartały z którymi życiowo rynek jest połączony. Efekt rewaloryzacji - będzie ładny pusty plac.
  @g.r.a.f.z.e.r.o Raczej historycznie a nie życiowo jest połączony. "Życiowo" to już dawnio umarł. W parku to chyba juz dawno nie byłeś. Niektóre ulice (bo alejki to 2-3m nie 5 szerokości mają) rozpaczliwie wyłają o nową nawierzchnię. Szczególnie przedłużenie ulicy wschodniej.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @4pietrowydrapaczchmur Ok, Plac staromiejski w tej chwili jest martwy, ale ewentualne przywrócenie do życia powinno zakładać połączenie z sąsiedztwem, nie zaś z placem wolnosci.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @g.r.a.f.z.e.r.o Zapraszamy do umieszczenia swojego komentarza na oficjalnym forum Wykonawcy Projektu 4, utworzonym specjalnie na potrzeby tego projektu. Link do forum znajduje się na końcu artykułu, pod zdjęciem nr 5. Tam też więcej materiałów oraz ankieta, która pozwala ocenić poszczególne rozwiązania. Wszystkie oceny, opinie, pomysły zamieszczone w ankiecie i na oficjalnym forum, zostaną zebrane w dokumencie i przeanalizowane przez projektantów i architektów Wykonawcy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  da rade wyremontować Północna przy parku sledzia i przejazd nowomjeska/północna?czy robimy dalej Kiszyniów style?
  @szczepix_1 ten projekt obejmuje remont Ogrodowej (od Zachodniej ) i Północnej (do Franciszkańskiej). Pozdrawiam, Szymon Bujalski
  już oceniałe(a)ś
  5
  3
  @szczepix_1 Spójrz na plany. Nie będzie żadnych przejazdów, tylko woonerfy.
  już oceniałe(a)ś
  3
  6
  @redakcja_wyborcza_lodz To było sarkastyczne zapytanie, bo wciaż ogladamy wizualizacje calego obszaru a nie da rady zrobic jednego małego przejazdu , notabene po połnocnej do pałacu to sie jedzie jak przez san francisko, gora dół no i resztki nawierzchni, robi sie powoli druga Legionów
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @szczepix_1 Zapraszamy do umieszczenia swojego komentarza na oficjalnym forum Wykonawcy Projektu 4, utworzonym specjalnie na potrzeby tego projektu. Link do forum znajduje się na końcu artykułu, pod zdjęciem nr 5. Tam też więcej materiałów oraz ankieta, która pozwala ocenić poszczególne rozwiązania. Wszystkie oceny, opinie, pomysły zamieszczone w ankiecie i na oficjalnym forum, zostaną zebrane w dokumencie i przeanalizowane przez projektantów i architektów Wykonawcy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie chcemy kolejnych pomysłów i wizualizacji. Chcemy realizacji!
  @ojtomek Zapraszamy do umieszczenia swojego komentarza na oficjalnym forum Wykonawcy Projektu 4, utworzonym specjalnie na potrzeby tego projektu. Link do forum znajduje się na końcu artykułu, pod zdjęciem nr 5. Tam też więcej materiałów oraz ankieta, która pozwala ocenić poszczególne rozwiązania. Wszystkie oceny, opinie, pomysły zamieszczone w ankiecie i na oficjalnym forum, zostaną zebrane w dokumencie i przeanalizowane przez projektantów i architektów Wykonawcy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @ojtomek realizację zazwyczaj musi poprzedzić pomysł i wizualizacja...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @ojtomek ????? Wybierz się na spacer po Łodzi to zobaczysz realizację!!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Moim zdaniem Stary Rynek, Plac Kościelny i uliczki przyległe powinny bardziej nawiązywać do średniowiecznych dziejów miasta. W Rynku powinien być zaznaczony Trakt Toruńsko Piotrkowski, dawne drogowskazy, ale może i miejsce po dawnym ratuszu z 1585r. Południowa pierzeja tak naprawdę powinna być zabudowana kamieniczkami jak na pocz. XIXw. Fontanna fajnie, a gdzie pomnik Jagiełły, o którym tyle się mówiło? I jeszcze jedno, te domy socrealistyczne także jakoś należałoby ucywilizować, bo blokowa architektura jako zabudowa placu miejskiego raczej dobrze nie wygląda. To jest Stare Miasto i taki charakter jako historyczne miejsce narodzin Łodzi powinno zachować, i o średniowiecznym rodowodzie powinno w możliwie adekwatny sposób świadczyć. A poza tym wszystkim, zanim cokolwiek tam powstanie, powinno to być poprzedzone dogłębnymi badaniami archeologicznymi w poszukiwaniu artefaktów sprzed XIX wieku, a najlepiej takimi, które ukierunkowane byłyby na próbę ustalenia jak miasto powstało i jak się rozwijało. Bo na dzisiaj nie wiemy jak dokładnie wcześniej wyglądało poza obiegowym "było drewniane", nie wiemy jaki był dokładnie układ zabudowy, nie wiemy gdzie była komora celna, która teoretycznie mogła być przyczynkiem do powstania zabudowy w ramach Starego Rynku. Nie wiemy skąd nazwa, skąd herb i jak dawno osada w tym miejscu istniała. A może warto byłoby tą wiedzę posiąść, a przynajmniej podjąć taką próbę.
  @chultai_11 Zapraszamy do umieszczenia swojego komentarza na oficjalnym forum Wykonawcy Projektu 4, utworzonym specjalnie na potrzeby tego projektu. Link do forum znajduje się na końcu artykułu, pod zdjęciem nr 5. Tam też więcej materiałów oraz ankieta, która pozwala ocenić poszczególne rozwiązania. Wszystkie oceny, opinie, pomysły zamieszczone w ankiecie i na oficjalnym forum, zostaną zebrane w dokumencie i przeanalizowane przez projektantów i architektów Wykonawcy.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Oby tylko te alejki nie były szerokości ulic jak dotychczas. Szerokie na 5 metrów alejki w parku to wielkie nieporozumienie.
  @4pietrowydrapaczchmur aha i pamiętajcie że to park a nie ulica. Do parku bardziej pasuje nawierzchnia żwirowa (jak obecnie na głównych alejach) a nie z betonowych kostek bauma lub płyt chodnikowych. Nie róbcie z parku ulicy! W parku ludzie chcą sie poczuć jak na łonie natury a nie jak na przedłużeniu ulic miasta. Wzorujcie się na parku ocalałych.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @4pietrowydrapaczchmur Zapraszamy do umieszczenia swojego komentarza na oficjalnym forum Wykonawcy Projektu 4, utworzonym specjalnie na potrzeby tego projektu. Link do forum znajduje się na końcu artykułu, pod zdjęciem nr 5. Tam też więcej materiałów oraz ankieta, która pozwala ocenić poszczególne rozwiązania. Wszystkie oceny, opinie, pomysły zamieszczone w ankiecie i na oficjalnym forum, zostaną zebrane w dokumencie i przeanalizowane przez projektantów i architektów Wykonawcy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Świetny pomysł!!!! Mieszkam w tym miejscu i od dawna marzyłam aby coś się zmieniło!!! Brawo!!!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  A gdzie pomnik Lecha Kaczyńskiego ?
  już oceniałe(a)ś
  5
  3