Więcej
    Komentarze
    wiezienia mamy pełne masy potrafiącej malowac, zamiatac, grabic .. tych dziesięć miejsc to zajęcie na tydzień i będzie po temacie "brzydkiej Łodzi rok kolejny" może to jednak zbyt tanie i proste w naszych realiach...
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Widziałem gorsze miejsca ...w Nowym Jorku, San Francisco, czy Paryżu. Nie wiem czy tamtejsze lokalne gazety nad tym rozpaczają, ale tak już jest, że w miastach są również zakątki zaniedbane, menelskie, brudne. Pewną specyfiką Łodzi jest, że centrum miasta zasiedlają menele, ale to wina dziesiątków lat obowiązywania komunistycznego prawa, które nie pozwala ich wysiedlić. Nota bene, w Warszawie ok. Żelaznej to też centrum i też jest brudno. Bo tam również nie wolno wysiedlać meneli.
    @wasiliuk Eksmisje na bruk nie obowiązują, musi być wyrok sądowy, bo nie można nikogo wystawić na ulicę nawet jeżeli nie płaci za użytkowanie lokalu, z którego korzysta. Minimalny standard ochrony w postaci schroniska czy domu noclegowego przepisy zabezpieczają. Problem w tym, że mieszkań komunalnych jest za mało w stosunku do potrzeb. Jest mnóstwo ludzi, które nie płacą, bo nie chcą płacić, bo mnie się należy, itp., a dochody czy pomoc rzeczową z MOPS-u zamieniają na ‰.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Pomimo, iż jestem fanką pani prezydent Zdanowskiej, ponieważ doceniam to co zrobiła dotychczas dla miasta dotychczas i mam nadzieję, że będzie mogła kandydować ponownie na urząd prezydenta miasta, ażeby dalej zmieniać miasto w nowoczesną europejską metropolię. to mam niestety kilka gorzkich uwag na temat zarządzania całym obszarem jego infrastruktury, a w szczególności widocznego nieporządku poza centrum miasta , zaśmieconych i zaniedbanych chodników i zapyziałych trawników oraz rosnących na nich wyłysiałych krzewów, zasadzonych jeszcze przez naszych dziadków. W naszym mieście nie dba się (poza centrum miasta) o architekturę krajobrazu, która przecież jest tak istotna nie tylko dla samych mieszkańców, ale także dla turystów, ponieważ w każdym wymiarze podkreśla i upiększa każde miejsce. Widać to szczególnie w wielu, niekiedy nie najładniejszych architektonicznie miastach, ale zachwycających czystością, zielenią, ozdobnymi krzewami i kwiatami.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Te miejsca nie tyle wymagają posprzątania, co po prostu nieśmiecenia. Śmieci nie biorą się znikąd, to My śmiecimy. Sprzątanie będzie syzyfową pracą bez edukowania społeczeństwa. W Szwajcarii widziałam fajną reklamę na bilbordach: para turystów w górach z workami pełnymi śmieci na plecach, zamiast plecaków, i hasło "Zabierz ze sobą nie tylko wspomnienia". Zanim się założy koszulkę ze znakiem Polski Walczącej może warto podnieść śmieć sprzed swoich drzwi.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Kogoś to dziwi? Łódź to menelnia i nie zmienią tego remonty fasad kamienic komunalnych, bo ta sama menelnia będzie tam mieszkać, która doprowadziła te budynki do ruiny. Nie pomoże też wciąganie pustostanów do rejestru zabytków, bo nikt o zdrowych zmysłach nie zainwestuje kilkakrotnie więcej w budynek tylko dlatego, że jest zabytkiem. Gdzie nie spojrzeć pety, butelki po flaszkach, puszki po piwie, psie goowna. Śródmieście to siedlisko patolstwa i tyle. A skąd to wiem? Bo mam to nieszczęście mieszkać w tym syfie ale niestety, co jest chyba ewenementem na skalę światową, w centrum jednego z największych miast w kraju są najtańsze mieszkania na wynajem. To chyba najlepiej świadczy o tym czym jest łódzkie centrum. Właściciele kamienic są w stanie przyciągnąć najemców tylko niską ceną, bo mieszkanie w centrum Łodzi nie daje ani żadnego prestiżu ani wygody, bo w większości kamienic nie ma centralnego ogrzewania, nie wspominając o miejskim, ciepłej wody z sieci, parkingów. Na szczęście przemęczenie się dzięki niskim czynszom daje możliwość odłożenia pieniędzy i szybką ucieczkę z tego miejsca, dlatego mimo wszystko polecam dla młodych wchodzących w życie.
    @malami1001 jak Ci się nie podoba, to z Fabrycznego codziennie odjeżdża kilka pociągów do Warszawy.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @johnnyjochym niestety w tym co napisała malami1001 jest sporo prawdy przy całym moim szacunku dla Łodzi.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @johnnyjochym Głupia sprawa, ale od momentu zdania matury przeze mnie w 1997 r. Łódź zmniejszyła się o jakieś 112 tys. osób. I to w zasadzie tyle w kwestii pociągów do Warszawy. Może teraz jest inaczej, ale wtedy jedyną sensowną pracą był albo Indesit (w którym mojemu sąsiadowi zmiażdżyło głowę) albo Era (teraz t-mobile) z pierwszą pensją rzędu 1100 zł brutto na słuchawkach - i zasadniczo bez żadnych perspektyw rozwoju. Kropiwnicki zrobił swoje (a właściwie to nic nie zrobił). A ja życzę Łodzi, żeby się odrodziła, bo to wciąż moje miasto, przynajmniej we wspomnieniach.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @malami1001 mieszkam w środmiesciu i się nie zgadzam. gorzej oceniam bałuty i górną. a tekst, ze generalnie gdzies jest siedlisko patologii dowodzi tylko manii wielkosci piszącego.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Cały Andrzejów tonie w śmieciach, gdziekolwiek spojrzysz butelki, papiery, plastik. W sumie nie ma się co dziwić - na całym osiedlu kilka ogólniedostępnych koszy (przystanki, stacja pkp) i nic więcej. Nawet jak chcesz śmieci wyrzucić to nie ma gdzie. Straży miejskiej nie uświadczysz w tym zapomnianym przez służby zakątku Łodzi. Niby wszyscy powinni mieć umowy na wywóz śmieci, a te nadal leżą po lasach i krzakach. Czy to takie trudne zrobić kontrolę ulicami i posprawdzać kto ma taką umowę, a kto nie ma. To samo tyczy się spraw związanych z nieczystościami płynnymi. Osiedle dawno już skanalizowane, a niektórzy nadal wylewają nieczystości na pola. (vide nieużytki w okolicy. ul. Szancera. Czy tak trudno zmusić do obowiązku podłączenia się do kanalizacji ściekowej?
    @werner > Czy tak trudno zmusić do obowiązku podłączenia się do kanalizacji ściekowej? Trochę to nie po polsku, ale ...trudno. Można zmusić posiadaczy szamba, ale nie użytkowników przydomowych oczyszczalni. Z drugiej strony, problemem nie jest podłączenie, a śmiecenie. Pomimo ustawy, która pozwala na wywóz nieograniczonej ilości śmieci ludzie nadal wolą wywieźć je w pole. Czemu? Jest kilka przyczyn, m.in. przyzwyczajenie i ...wygoda - bo gminy utrudniają wywóz większych ilości niż "norma". Inną przyczyną są zakłady i warsztaty, które za śmieci płacą na innych zasadach. I te śmieci to głównie z warsztatów pochodzą (znam okolicę). A szambo? Tylko nieliczni najbliżsi sąsiedzi mogą je wypompować, bo przecież nikt nie pociągnie węża na 300m. Tacy są do namierzenia i przynajmniej ostrzeżenia. To działa.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Dobrą prezydenturę tworzą mądre inwestycje i posprzątane miasto! Niestety Łódź, nie ma dobrego gospodarza!
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Pardon, ale co robi w tej sprawie straż miejska, na którą mieszkańcy łożą podobno około 40 mln zł rocznie? Dlaczego bogaci kierowcy w drogich samochodach wjeżdżają na trawniki i skwery, niszcząc je, albo rozjeżdżają chodniki, bez ponoszenia kar w postaci choćby mandatów? Dlaczego łodzianie rzucają gdzie popadnie pety, śmieci, buteleczki po wodzie ognistej i piwie? Dlaczego zezwala się na niszczenie fasad budynków bazgrołami? Dlaczego prezydent miasta i wicki nie spacerują po mieście by poznać jego wady i zalety?
    @ekrudydref "Dlaczego bogaci kierowcy w drogich samochodach wjeżdżają na trawniki i skwery, niszcząc je, albo rozjeżdżają chodniki, bez ponoszenia kar w postaci choćby mandatów?" Czy bogaci i w drogich wózkach to bym dyskutował. Dokładnie tak, jak piszesz. Okolice parkingów np. Fali doskonale to obrazują. Właśnie! gdzie jest SM ok godz 19-20
    już oceniałe(a)ś
    0
    0