Więcej
  Komentarze
  Najpiekniejszy biurowiec to Piłsudskskiego 12. Jeden z "trojaczków", który do tej pory nie doczekał się remontu. W centrum miasta stoi obskurny drapak, szpecący okolicę. Ciekaw jestem czyja to własność bo wizytówką właściciela to z pewnością on nie jest. A z tymi na slajdach to może poczekajmy jak skończą się budowy. Każdy prototyp wygląda inaczej niż efekt finalny. Bardziej lub mniej.
  @mcguirre Budynek należy do banku PEKAO.SA i jest wystawiony na sprzedaż. Chętny był do kupienia Urząd Marszałkowski ale zrezygnował. Może i dobrze bo swój budynek UM stojący obok najładniej to nie odnowił.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To budynek Biprowłóku. Pekao jest w nim tylko najemcą. W Polsce ustawowo banki nie mogą kupować nieruchomości i topić w nich kapitału. Ta NRD-owska elewacja nie jest zła. Wymaga odświeżenia, ale i tak zestarzała się o wiele ładniej niż zestarzeje się tandetny Orion czy Marszałkowski. To jest nowoczesność spod znaku blachy, PCV i kostki betonowej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @el042 Przepraszam, ale skąd przypuszczenie, że w Polsce banki nie mogą posiadać nieruchomości? Bo wiesz, w czasach, gdy najemcą Biprowłóku był bank PBG, to posiadał on sąsiedni wieżowiec przy Sienkiewicza. Oczywiście prawo mogło się zmienić, ale czy jesteś tego PEWIEN?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  a może by tak z ocenami poczekać do zakończenia budowy?
  @mankamaj Dobrze powiedziane!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Po wynikach widać co podoba się Łodzianom. Dwa pierwsze miejsca dla Monopolis i Ogrodowej, czyli inwestycji, które wpisują się skalą i charakterem w okoliczną zabudowę. Jednym słowem najważniejsza nie jest oryginalność projektu, ale jego kontekst.
  @buk Wzruszające. A co się podoba INWESTOROM? Bo to inwestorzy wykładają ciężkie miliony, a nie czytelnicy gazety. Last, but not least: Nie ma sensu porównywać w rankingu biurowca TME z Monopolis. Równie dobrze można by rozstrzygać czy ładniejszy jest Jaguar typ E, czy może jacht Omega.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Wszystkie są ohydne!
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  A sami se klikajcie!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Wszystkie biurowce takie same. Proste klocki z mniejsza lub wieksza iloscia szklanych powierzchni. Zielone tarasy na dachu nie zmieniaja wizerunku biurowca z poziomu ulicy czyli tego co widzi 99,9% ludzi. Do tego projekty zawsze wygladaja duzo lepiej niz rzeczywistosc.
  @ksobier A czego byś się spodziewał? Słomy? Konstrukcji z bali drewnianych? Tak, to wszystko są BIUROWCE. Żaden z nich nie będzie pełnił funkcji obory, elektrowni, czy pałacu ślubów.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  naiwni, nie widzicie w tle Monopolis tych ogromnych gmaszysk, które inwestor dobuduje później? natomiast w kategorii najbrzydsze zwycięża HammerMed (to ma być Czarny Monolit?), potem Comarch, wyjątkowa architektoniczna jatka w każdym tego słowa kontekście oraz Skanska w NCŁ - megakompostownik
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  każdy nowy budowiec który faktycznie istnieje cieszy, jak wizualizacja może być symbolem?? gazetka już nie ma pomysłu na dziennikarstwo ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0