Park Staromiejski
Gruntowną modernizację czeka Park Staromiejski. - Chcielibyśmy w jakiś sposób zaznaczyć, że znajdywały się tu śródmiejskie kamienice i ulice, a przez park przebiegała rzeka, nad którą założono Łódź. To będzie ogromne wyzwanie dla projektantów - mówi Aleksandra Hac z biura prasowego UMŁ. O historii przypominać mają m.in. wysokie maksymalnie na trzy metry ściany. Te zaś dodatkowo będą służyć za ''scenę'' dla spektakli światła i dźwięków, inspirowanych doświadczeniami z Festiwalu Światła.
O historii przypomną też elementy poza parkiem. To między innymi odsłonięte fundamenty dawnej synagogi AlteSzil przy ul. Wolborskiej. W zachodniej i centralnej części parku przewidziano ''łąkę'' z centralną aleją i wodnymi kwaterami nawiązującymi do śladu dawnej rzeki Łódki. W centrum ''łąki'' znajdzie się też podświetlana fontanna. W południowej części parku (Ogrodowa/Północna) pojawi się zaś droga rowerowa, a ulicę Nowomiejską na odcinku parkowym przetną trzy kolorowe przejścia dla pieszych, dodatkowo podświetlane nocą.
Będzie też zielony amfiteatr powiązany z odnowioną krańcówką (dziś siedziba łódzkich architektów), nowe miejsca do wypoczynku i szalety oraz iluminowane altany. Nie tylko podświetlenie, ale i odnowienie czeka rzeźby, w tym zegar słoneczny. Ale to nie koniec. Pojawią się także nowoczesne place zabaw z ''niestandardowymi'' atrakcjami, siłownia dla seniorów, boisko do gry w bule, stoły do tenisa, ogromne szachy, górka saneczkowa i zewnętrzna siłownia w środku dawnej pętli tramwajowej.
opracowania firmy Egis Polska Inżynieria
opracowania firmy Egis Polska Inżynieria
Wszystkie komentarze