Najwięcej na Bałutach i Polesiu
Najwięcej inwestycji realizowanych jest wzdłuż najważniejszych krajowych dróg. To DK1 (al. Włókniarzy i Jana Pawła II), DK14 (ul. Paderewskiego, Śmigłego-Rydza i Kopcińskiego) i DK72 (ul. Strykowska, Inflancka, Łagiewnicka, al. Włókniarzy).
Jeśli chodzi o podział na dzielnice, najbardziej wyróżniają się Polesie i Bałuty, gdzie realizowanych jest odpowiednio 27 i 26 inwestycji. Dalej znajduje się Widzew (16 projektów), Górna (14) i Śródmieście (13).
- Istotny wzrost znaczenia Bałut na mapie inwestycji może świadczyć o zmianie postrzegania tej części miasta, a także o dobrych relacjach cen gruntów do lokalizacji oraz rynkowego popytu - podkreślają autorzy raportu. Dodają przy tym, że w większości to jednak projekty kameralne, dlatego ich wpływ na ogólną podaż nie jest tak duży.
"Niemniej, z punktu widzenia klientów indywidualnych oraz czynników miastotwórczych, pojawienie się tego typu inwestycji to informacja ze wszech miar pozytywna" - czytamy w raporcie. Dlaczego? Bo dzięki temu wybór jest większy, wzrost cen jest hamowany, a do tego mniejsze budynki często wypełniają luki w zabudowie, tworząc bardziej zwartą pierzeję. Widać to także po inwestycjach na Starym Polesiu.
Wszystkie komentarze
Nie no zaraz - przecież centrum powinno być parkingiem z autostradami dojazdowymi, bo tak to takie panie korki jak się spod lasu jedzie, że wytrzymać nie idzie.
Łapy precz od Brusa!