O legalizację wodomierzy walczyli m.in. mieszkańcy Olechowa i Janowa, którzy protestowali podczas obrad sesji rady miejskiej.

Wodomierze w 344. mieszkaniach na Olechowie i Janowie utraciły legalizację już w 2020 roku. W roku kolejnym straciły legalizację kolejne 644 urządzenia. W związku z tym Zarząd Lokali Miejskich planował wprowadzenie opłat ryczałtowych za wodę. Lokatorzy mieszkań komunalnych na osiedlach uważają, że jest to niesprawiedliwe. Poza tym wysokość opłat po ostatnich podwyżkach i tak jest dla nich zbyt dużym obciążeniem.

- Otrzymaliśmy od ZLM informacje, że za wodę będziemy płacić ryczałtem. Nie zgadzamy się na to. Chcemy płacić tyle, ile zużyliśmy wody. Przecież na podstawie zużycia wody nalicza się też opłaty za wywóz śmieci - mówi pan Henryk. - Od 1 marca przyszły nowe rozliczenia. Za 47 mkw. mieszkania mam prawie tysiąc złotych opłat - dodaje.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    "Nie było środków na legalizację i dlatego jej nie wykonano."

    Jaka legalizacja? Bzdura! Teraz taniej jest wymienić wodomierz, niż go legalizować.
    Pomijając fakt, że nie legalizowany wodomierz nie przestaje poprawnie mierzyć przepływu wody. Ewentualnie z większym błędem, ale nadal jest to lepszy sposób rozliczania, niż ryczałt.
    już oceniałe(a)ś
    17
    1
    "- Legalizacje nie zostały wykonane w terminie przez Zarząd Lokali Miejskich. Mogę powiedzieć tylko ?przepraszam". Nie było środków na legalizację i dlatego jej nie wykonano. Nie ma tu żadnego usprawiedliwienia - powiedziała."

    A na 13 pensję były środki??
    @(?'?-'?)?
    Wszystkimi kosztami wynikającymi z braku legalizacji nalezy obciążyć dyrekcję, która nie wywiązała się z obowiązku nałożonego przez polskie prawo.
    już oceniałe(a)ś
    4
    1
    @(?'?-'?)?
    Symetrysta pisi, UWAGA, symetrysta domorosły.
    już oceniałe(a)ś
    0
    3
    Tydzień i sprawa załatwiona - wymiana ok. 350 wodomierzy.
    Sprawy tak wyglądają kiedy amatorzy nie mający pojęcia podejmują się pracy o której nie maja zielonego pojęcia.
    już oceniałe(a)ś
    9
    0
    Nie jest winą urzędników, że władze mają inne priorytety niż dbanie o to, co już mamy. Urzędnicy po prostu nie dostają od prezydentki i radnych pieniędzy na takie drobiazgi jak sprzątanie, naprawianie, czyszczenie, legalizowanie, łatanie..
    @gothmucha
    I to jest jedyna prawdziwa informacja w komentarzach tutaj - urzędnicy z pustego nie naleją, nie roztroją się, więc jeśli nie było dość pracowników (tj. tak naprawdę pieniędzy na ich zatrudnienie), to nie było legalizacji. A obwinianie za to urzędników nie ma sensu, no chyba, że ktoś serio uważa, że źle opłacani szeregowi pracownicy powinni to byli robić w własnym czasie wolnym.
    już oceniałe(a)ś
    4
    0
    Podstawowe pytanie: dlaczego nie było pieniędzy na wymianę wodomierzy skoro co miesiąc płacimy czynsze.? Na Olechowie i Janowie około 1000 zł za mieszkanie 40-50 metrów. Środki na utrzymanie budynków są w naszych opłatach.
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    ZLM powinien być rozwiązany.Wszyscy dyrektorzy i kierownicy powinni być zwolnieni łącznie z administracjami.Urzędnicy są dla obywateli a nie odwrotnie.
    już oceniałe(a)ś
    3
    1
    #muremzahanką
    już oceniałe(a)ś
    5
    3