Zielone Polesie miało być rewolucyjną zmianą, której zazdrościć będzie nam cała Polska. Najważniejszy zielony projekt w historii miasta już na starcie przegrał jednak z łódzką rzeczywistością.

– To jedno z najbardziej rewolucyjnych podejść do traktowania ulic w centrum. Ewenement w skali Polski. A nie wiem, czy i nie Europy. Cały świat zachwyca się, że Barcelona wyłącza z ruchu kilka ulic. A my uspokajamy obszar małego miasta, na którym połowa ulic zmieni się diametralnie i będzie strefami zamieszkania. Tymczasem mało kto zwraca na to uwagę – dziwił się na niedawnym spotkaniu w urzędzie Bartosz Zimny z Zarządu Inwestycji Miejskich, jedna z osób tworzących wielki projekt Zielonego Polesia.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Pani Hania nie czuje bluesa. Pani Hania ma głupawych doradców, którzy wolą wstążki na wietrze i pomniki jednorożców od polskiej lipy czy polskiego dębu. PS. Niechby i stawiała pomniki trójrożców - ale ze składek fascynatów, natomiast zieleń to tlen i życie - to musi być żebyśmy byli zdrowi. Po prostu.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Pod wodza pani Hanny Zdanowskiej ŁÓDŹ BETONUJE i ma za nic drzewa od wielu lat! Władza Łodzi ma w nosie piękne drzewa łódzkie , których barbarzyńską, głupią, bezmyślną wycinkę prowadzi nie licząc się z głosami setek mieszkańców Łodzi , którzy wiedzą,że bez drzew nie ma życia! To jest HANIEBNA karta w prezydenturze pani Zdanowskiej!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  WITAMY W MIEŚCIE ŁODZI, GDZIE ZIELEŃ ZDROWIU SZKODZI. Jakim trzeba być imbecylem żeby zgodzić się na wycinkę pokaźnego drzewa żeby zasadzić drogi rachityczny krzak. Uć kuxwa. No ale do końca kadencji Hanki jeszcze daleko, jeszcze dużo takich inwestycji przed nami.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Robią miejsce dla tych fascynujących japońskich krzewów za 30 tysięcy za sztukę, przecież o to tutaj chodzi....
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Na te Lodz popatrzec - i tylko splunac.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  " Cały swiat zachwyca się, ze Barcelona wyłącza z ruchu kilka ulic . A my uspokajamy obszar małego miasta.... . Tymczasem mało kto zwraca na to uwagę - dziwił sie na ostatnim spotkaniu Bartosz Zimny". No proszę, nikt nie rozumie "wspaniałych" pomysłów Zimnego. Ten świat to strasznie zacofany jest. Takie "wspaniałe" pomysły i zero zrozumienia. Swoją drogą to ciekawe czy autor artykułu naprawdę uważa pomysły Zimnego i spółki za ciekawe i potrzebne. Jeżeli tak to współczuję...
  już oceniałe(a)ś
  0
  1