Kilka dni temu do redakcji "Wyborczej" zgłosiła się grupa policjantów pracujących w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Przynieśli ze sobą zdjęcie dokumentu, który niechcący wpadł im w ręce. Nadawcą pisma jest dyrektor gimnazjum nr 10 w Łodzi.
- Złego słowa nie mogę powiedzieć na tę drogę, bo to mój chlebodawca - mówi właściciel jednego z kilku zakładów wulkanizacyjnych przy ul. Wojska Polskiego. Tak zaczyna rozmowę, gdy dowiaduje się, że przygotowuję ranking ulic, na których łodzianie...
W Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej zostało otwarte Muzeum Sportu. Na wystawie znalazły się m.in. medale olimpijskie i dyplomy łódzkich sportowców sprzed II wojny światowej.
Miś Colargol, bohater lalkowego serialu animowanego łódzkiej wytwórni Se-ma-for, doczekał się swojego pomnika. W czwartek (18 października) został odsłonięty na skwerze u zbiegu ul. Traugutta i Sienkiewicza.
Doktorowi Wiesławowi Chudzikowi, dyrektorowi placówki, we wmurowaniu kamienia węgielnego pod nową inwestycję towarzyszył minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Jestem zabiegowcem i wiem, jak przyjemnie pracować w ładnej sali zabiegowej, przejść...
- Premier Morawiecki wiedział o wniosku do Trybunału Konstytucyjnego - zapewniał minister sprawiedliwości podczas wizyty w Łodzi.
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała siedem nowych zezwoleń i dwie decyzje o wsparciu. To pierwsze zezwolenia wydane na nowych zasadach.
Justyna Dobrosz-Oracz z portalu wyborcza.pl zapytała przewodniczącego, czy Hanna Zdanowska, jeśli wygra wybory w Łodzi, będzie mogła objąć swój urząd?
Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na projekt rozbudowy i modernizacji infrastruktury tramwajowej w Łodzi. To kolejne etapy programu "Tramwaj dla Łodzi". Nowych utrudnień w ruchu można spodziewać się w połowie 2020 r.
Prokuratura Rejonowa Łódź-Polesie przedstawiła 20-letniemu obywatelowi Ukrainy zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku ze skutkiem śmiertelnym.
Mała "stajnia jednorożców", minidworzec fabryczny, czy zupełnie nowa koncepcja? Łodzianie zdecydują o tym, jak będzie wyglądała stacja Łódź Śródmieście nad tunelem średnicowym. Skrzyżowanie Zachodnia - Zielona zmieni się nie do poznania.
- To świetny pretekst, żeby wyjść z domu, spotkać się z koleżankami, poznać nowe marki i znaleźć chwilę dla siebie - mówią organizatorki pierwszej edycji targów dla kobiet w Łodzi
Rozpoczyna się Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej "Kamera Akcja". W tym roku to ponad 80 filmów, 60 gości oraz inspirujące spotkania, dyskusje i warsztaty w Szkole Filmowej.
Rossmann rozpoczyna konkurs "Generacje Rossmann - czwarty wymiar przestrzeni", w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody finansowe. Wziąć w nim mogą udział studenci architektury Politechniki Łódzkiej
Nie ma już zagrożenia, że przez protest anestezjologów praca szpitala im. Kopernika zostanie sparaliżowana. Lekarze dostali po 1500 zł brutto podwyżki i podpisali porozumienie z dyrekcją. Ale euforii nie ma po żadnej ze stron.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.