To nie jest tak, że protest nic nie da. Nawet jeśli ustawa wejdzie w życie. Może nie będziemy okupować już wydziału, ale wciąż będziemy działać, pracować. To jest dopiero początek.
14 czerwca, w dzień rozpoczęcia mistrzostw świata w piłce nożnej miasto wrze od emocji. Kibic obudził się nawet w Tadeuszu Kościuszce.
Funkcjonariuszka żąda od niej dwóch tysięcy złotych. Powód: naruszenie dóbr osobistych przez facebookową transmisję - relację z interwencji w obronie wolnych sądów.
- W Korei i Japonii mecze odbywały się podczas zajęć w szkole, ale rodzice trochę przymykali oko - wspomina mundial sprzed 16 lat Daniel Mąka, piłkarz Widzewa, który zmagania w Rosji będzie oglądał z synem.
Expo 2022 w Buenos Aires stoi pod dużym znakiem zapytania. W Łodzi przekonują, że są w stanie zorganizować imprezę w zastępstwie Argentyny.
W trakcie czwartkowej sesji radni zgodzili się na wprowadzenie wielu zmian w budżecie. Jedna z ważniejszych dotyczy przekazania dodatkowych 3 mln zł na budowę ul. Nowowęglowej. Ale ważne decyzje zapadły także w sprawie Widzewskiej, Okólnej i...
Kiedy zostałam prezeską Expo Łódź, ludzie mówili "Patrzcie, przychodzi jakaś blondynka. Posiedzi na stołku i nic dobrego z tego nie wyniknie".
Jest akt oskarżenia przeciwko Steve'owi V., oskarżonemu o gwałt i zabójstwo dziecka. Czy jest winny, rozstrzygnie sąd w Sieradzu.
W szpitalu im. Kopernika lekarze i pielęgniarki mają zdecydować, czy będzie strajk. Po nieudanych negocjacjach związków zawodowych z dyrekcją zorganizowano referendum w tej sprawie
Podczas środowej sesji rada miejska udzieliła prezydent Łodzi absolutorium za 2017 rok. Mimo zastrzeżeń PiS, według którego Hanna Zdanowska jest prezydentem inwestorów.
PKS Łódź konsekwentnie odmawia przeprowadzki na dworzec Łódź Fabryczna. Z nowego dworca nie skorzystają też autobusy Deutsche Bahn. Nowe drogi dojazdowe do centrum mogą zmienić sytuację, ale nie rozwiązują wszystkich problemów.
- Dziennikarze powinni być bezstronni i zaangażowani. Są bardzo potrzebni. Chciałem sprawdzić, czy ja się do tej roli nadaję - mówił Rafał Jutrznia z I LO w Łasku. Zdaniem członków kapituły konkursowej - jak najbardziej. Rafał zdobył pierwszą...
Kilkadziesiąt osób zebrało się pod balkonem Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego przy ul. Rewolucji 1905 r. Protestowali przeciwko ustawie ministra Jarosława Gowina o szkolnictwie wyższym.
Rower zostawiono w parku 3 Maja w miejscu dawnego torowiska kolejowego. Uszkodzony pojazd zauważył nasz czytelnik, który zainterweniował w firmie Nextbike. Na odpowiedź czekał... równo dwa tygodnie.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.