Od pięciu lat ta część łódzkiego cmentarza przy ulicy Zakładowej, na której chowani są bezdomni, nie jest spowita w całkowitych ciemnościach. Dzięki akcji "Zapal Światełko Pamięci". Udział w niej może wziąć każdy.
Proste chodniki, piękne drogi, ludzie mają pracę. A przynajmniej nie słyszy się, żeby ktoś nie mógł jej znaleźć. Dzięki autostradom Stryków przyciąga mnóstwo inwestycji, a budżet "skoczył" od 18 do 80 mln zł.
- Opozycja musi być na tyle różnorodna, by zmobilizowała bardzo różnych wyborców, którym obecne rządy się nie podobają - mówi Adrian Zandberg. Przyjechał do Łodzi, by przedstawić jedynki Razem w wyborach do sejmiku wojewódzkiego.
Pełna dominacja od pierwszej do ostatniej minuty, cztery gole i pewne trzy punkty - Widzew nie dał żadnych szans Siarce Tarnobrzeg. Drużyna trenera Radosława Mroczkowskiego kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa.
Przedłużenie ul. Puszkina i Konstytucyjnej. Budowa obwodnicy Nowosolnej i ul. Nowotargowej. Pomysłów stworzenia nowych dróg w Łodzi było w ostatnich latach sporo. Czy któreś z nich powstaną? To zależy od tego, kto usiądzie na prezydenckim fotelu.
Przed budynkiem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie odbywała się konwencja PiS, zebrało się kilkudziesięciu działaczy opozycji. Część z nich miała na twarzach maski przypominające premiera. Morawiecki miał na nich nos jak Pinokio.
Jestem przekonana, że kiedy pomnik stanie na miejscu, kiedy ludzie zaczną sobie robić przy nim zdjęcia.
"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego została polskim kandydatem do Oscara. To czwarte podejście Opus Filmu do nagrody Amerykańskiej Nagrody Filmowej dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.
Na Konwencję Prawa i Sprawiedliwości do Łodzi przyjechali lider partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Kandydat na prezydenta Łodzi Waldemar Buda powtórzył, że jak wygra, to w mieście komunikacja będzie bezpłatna.
Obchody dziesięciolecia klubu Wytwórnia i piąte urodziny hotelu DoubleTree by Hilton zwieńczy koncert "100 Lat Polskiej Muzyki Filmowej".
Przeczytałem Pani artykuł "Kiedy Łódź pięknieje" w Magazynie Łódź z 21 września. Przesłanie tego artykułu skojarzyło mi się z utworem Marka Hłaski "Cmentarze".
W Strykowie otwarto nowy obiekt produkcyjno-magazynowy dla firmy Corning. Na 40 tysiącach metrów kwadratowych pracę może znaleźć kilkaset osób.
Mieszkańcy Radiostacji w sobotnie przedpołudnie będą mieli mocno utrudniony dojazd do centrum miasta. Rano doszło tam do wypadku, który znacznie utrudnia ruch.
Ja tam wielkiego sentymentu do PRL nie widzę, bo opisuję Łódź jako dość podłe miasto.
Kochankowie spleceni w miłosnym uścisku na Piotrkowskiej, kultowe polskie filmy na placu Wolności i cerkiew, która elektryzuje swoimi metamorfozami. To trzeba zobaczyć. W weekend wszystkie drogi prowadzą do centrum Łodzi.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.