Rugbiści Master Pharm Budowlani Łódź wygrali pierwsze tegoroczne derby Łodzi w ekstralidze rugby, pokonując KS Budowlanych, lokalnego rywala
W Wielką Sobotę (31 marca) księża z kościoła św. Piotra i Pawła odwiedzili swoich parafian bliżej domów. Wielkanocne koszyczki święcili m.in. przed sklepem Społem na Radiostacji.
Niecodzienny i dramatycznie wyglądający wypadek mogli dziś zobaczyć łodzianie, którzy znajdowali się w pobliżu wiaduktu przy dworcu Łódź Kaliska. Z mostu spadło auto, w którym było 4-letnie dziecko.
Od 30 lat urządza łodzianom na Święta Wielkanocne całe mieszkania. W Interflorze dekoracje zamawiają ludzie znani z pierwszych stron gazet. Jeden z nich co roku prosi o wielką palmę
Do śmiertelnego wypadku doszło w Wielką Sobotę (31 marca) w Wieluniu. Na miejscu zginął 63-letni mężczyzna.
W Wielki Piątek (30 marca) do świątyni pw. św. Wawrzyńca w Kutnie wszedł pijany 25-letni mężczyzna. Wyproszony z kościoła zaczął strzelać do ludzi z pistoletu pneumatycznego.
Do dachowania osobówki i zderzenia trzech pojazdów doszło w sobotę rano (31 marca) na drodze ekspresowej S8.
Dwa z trzech remontowanych odcinków ulic na Starym Polesiu mają być ukończone w maju. Ostatni będzie gotowy najwcześniej jesienią. W magistracie kolejne inwestycje w dzielnicy chcą planować tak, by podobnych opóźnień uniknąć.
Przed świętami fryzjerka musi być na nogach nawet przez 12 godzin. - Ale jestem szczęśliwa, bo wykonuję pracę, którą kocham - mówi Magdalena Ciborowska
W świąteczne dni zmieni się rozkład jazdy kilku autobusów i tramwajów komunikacji miejskiej. Część zmian obowiązuje tylko od soboty do poniedziałku, do innych pasażerowie muszą się przyzwyczaić, bo zostaną z nami dłużej.
W sobotę w Atlas Arenie zostanie rozegrany mecz, którego wynik nie ma już większego znaczenia dla układu tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. ŁKS Commercecon ma już zapewniony występ w półfinale, zaś MKS Dąbrowa Górnicza nie zdoła już uratować się przed...
Trzyletni Patryk pokazuje palcem na pisanki. - To moje, to mamy - tłumaczy zadowolony. Jego mamę, Ewelinę, czeka jeszcze przedświąteczne mycie okien i podłogi. I bardzo jest z tego zadowolona. - Wszystko dobre, bo w domu - mówi.
Możliwe, że jeszcze w kwietniu polskie służby mundurowe czeka protest. W grę wchodzi tzw. strajk włoski, a nawet głodówka. - Rozmawialiśmy z ludźmi, tylko czekają na sygnał - przekonuje przewodniczący zarządu łódzkiego NSZZ Policjantów.
Nowy sezon w zmienionej ekstralidze rugby zacznie się od derbów Łodzi. Gospodarzem są broniący tytułu Master Pharm Budowlani.
Na stadionie Widzewa zagrają Widzew i Sokół Aleksandrów, dwie najlepsze drużyny w III lidze. - Nie jest to jeszcze mecz o awans - studzi emocje Franciszek Smuda.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.