Spotykamy się o godz. 11.30 w OFF Piotrkowska. Tam robimy sobie wspólne zdjęcie. Potem mamy do wyboru wiele wydarzeń.
Do wypadku doszło nad ranem. Kierujący poruszający się prawdopodobnie niewielkim czerwonym pojazdem potrącił przechodzącego przez jezdnię mieszkańca Zduńskiej Woli. 21-latek zmarł. Kierowcy uciekł z miejsca zdarzenia. Szuka go policja.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa łódzkiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Już dzisiaj w nocy może intensywnie popadać. Taka pogoda może utrzymać się do wtorku rano.
"Lampiony" to trzecia część kryminalnej tetralogii "Cztery żywioły Saszy Załuskiej", po "Pochłaniaczu" (powietrze) i "Okularniku" (ziemia). Ostatni w cyklu "Czerwony pająk" (woda) będzie miał premierę w 2018 roku.
Podczas niedzielnej sumy w łódzkiej archikatedrze wierni zostali zaproszenie na poniedziałkową mszę. Punktualnie w południe zaczną "Modlitwę o prawe sumienia". To propozycja dla tych, którzy nie zgadzają się z założeniami "czarnego protestu".
My, dziennikarki łódzkiej "Wyborczej", w poniedziałek strajkujemy. I apelujemy do naszych czytelniczek. Dołączcie do nas!
W sobotni wieczór łodzianie mogli zobaczyć w pasażu Schillera dwa spektakle teatralne. Sądząc po frekwencji i żywiołowych reakcjach pomysł bardzo im się spodobał.
To, co mnie autentycznie przeraża, to fanatyzm. A jeśli jeszcze połączymy go ze zwykłą głupotą, to już naprawdę pozostaje tylko uciekać. I nieważne, skąd ten fanatyzm przychodzi
Łódzkie Bramy to nowy festiwal. Ma zaktywizować mniej uczęszczaną część ulicy Piotrkowskiej. Pomysł świetny, warto rozwijać go dalej.
Festiwal filmowy w Gdyni zakończył się przed tygodniem, ale emocje po werdykcie jurorów jeszcze do końca nie opadły. Rzeczywiście, trudno pogodzić się z tym, że tak wstrząsający, prawdziwy film jak "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego pominięto przy...
Na niedzielny marsz sprzeciwu wobec zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych przyszły tłumy łodzian.
Zakłady Przemysłu Bawełnianego WI-MA S.A. to już historia. Pięć lat po wprowadzeniu się tam pierwszych kreatywnych, przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na "Zakłady Przemysłów Twórczych WIMA w Łodzi".
Po doświadczeniu Holokaustu znów do głosu dochodzą szowiniści, którzy dzielą ludzi na lepszych i gorszych. Czują się bezkarni. Wiedzą, że ze strony rządzących ich działania nie spotkają się z żadną reakcją - mówi Leon Weintraub, 90-letni Ocalały z...
Tydzień upłynął pod znakiem czarnego protestu, ale nie tylko. W Łodzi otwarto najnowocześniejsze laboratorium badań genetycznych w Polsce, rozpoczęto przebudowę parkingu pod Urzędem Marszałkowskim, zainaugurowano rok akademicki na Uniwersytecie...
Jeszcze kilka lat temu sytuacja Łodzi nie odbiegała od tej w Trójmieście czy Katowicach. Dziś od pierwszych dzieli nas przepaść, a i drudzy nam uciekają
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.