Ma piętnaście lat i ogromne czarne oczy. Nie ma jak rówieśnicy Facebooka ani Instagrama. Płacze, gdy nie widzi mamy. Napu jest śmiertelnie chory i poleciał z Łodzi do Buenos Aires, by umrzeć w rodzinnym domu
W banku przy al. Kościuszki 14 nakręcono zapadającą w pamięć scenę związaną z pobieraniem pieniędzy. Mowa o "Vabanku II, czyli ripoście" Juliusza Machulskiego z 1984 roku.
- Nie mamy zamiaru lecieć na Bahamy na wakacje - mówi Piotr Klepczarek, jeden z ośmiu łódzkich piłkarzy plażowych, którzy wywalczyli awans do mistrzostw świata
O tym miejscu słyszałam kilkanaście razy. I to od różnych osób. Łączyło ich jedno - zachwyt nad tamtejszą kuchnią. Wiedziałam o istnieniu tej restauracji, ale jakoś nigdy nie było mi po drodze i wizytę odkładałam na później.
- Gdyby obserwowała nas cywilizacja pozaziemska, mogłaby dojść do wniosku, że jednostką otaczaną najwyższym kultem jest samochód. Ilość przestrzeni już oddanej autom dyskryminuje tych, którzy ich nie mają - mówi Olivier Schneider, członek rady...
- Byłem dumny, że jestem Żydem i Polakiem - mówi 100-letni Uziel Lichtenberg, oficer polskiej i izraelskiej armii, który w przedwojennej Łodzi zachęcał młodzież, by emigrowała do Palestyny
Edukacja to ta dziedzina życia, która dotyczy w jakiejś formie każdego z nas. Albo się aktualnie kształcimy, albo robiliśmy to kiedyś; do szkoły chodzą albo nasze dzieci, albo wnuki, dzieci przyjaciół, sąsiadów.
Obawiam się, że nic się nie da na to poradzić. Statystycznemu widzowi Antoni Krauze będzie już zawsze kojarzył się ze "Smoleńskiem".
- To najlepsze, co można dla niej zrobić - ocenia wprowadzenie strefy zamieszkania na Piotrkowskiej Piotr Kurzawa, jej menedżer. Powoli zbliża się też czas, gdy na najważniejszej ulicy miasta będą organizowane nie wszystkie wydarzenia, lecz wybrane.
Sonia, Marcin i Marysia. Mama, tata i siedmiolatka. Od kilku lat, gdy tylko w Polsce średnia dobowa temperatura zbliża się w okolice zera, pakują plecaki i wyruszają na poszukiwanie słońca. Swoje przygody opisują na blogu "Mary w plecaku". I chociaż...
Najczęściej początek historii Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi utożsamia się z "Zakazanymi piosenkami" Leonarda Buczkowskiego. Warto więc przypomnieć, że w tym samym czasie, a nawet odrobię wcześniej, powstawały "Dwie godziny" Stanisława Wohla i...
Reforma szkolnictwa pomysłu Prawa i Sprawiedliwości od początku budzi kontrowersje. Nic dziwnego, minister edukacji Anna Zalewska dba o to, by było o niej głośno.
Wydawałoby się, że to zwyczajny wieżowiec na Przędzalnianej. Nic nie wyróżnia go spośród pozostałych, ale kiedy podnieść głowę wyżej, można zobaczyć na nim ogromne, metalowe... No właśnie. Co to jest? Rusztowania, rury. Ale po co?
Piotrkowska w połowie 2016 r. to ulica rozrywki w jej najbardziej reprezentacyjnej części oraz martwa strefa bliżej pl. Wolności. Jaka powinna być w przyszłości?
To ostatnie bastiony matriarchatu. Tutaj królują panie. Każda z nich gotowa jest zginąć za rodzinę. W mieście mówi się, że są niebezpieczne. Ale bez nich świat nie mógłby istnieć.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.