Nie jestem pacyfistką, choć oczywiście uważam, że byłoby najpiękniej, gdyby ludzie zmądrzeli na tyle, by nie musieć trzymać się wzajemnie w szachu, zagrażać, wygrażać, narażać. Ale to oczywista mrzonka.
W tym roku przypada 75. rocznica urodzin i 20. rocznica śmierci Krzysztofa Kieślowskiego, dlatego wędrówkę po filmowych Pabianicach zacznijmy od zrealizowanego we współpracy z Hanną Krall, a następnie odesłanego na półkę "Krótkiego dnia pracy".
Nie potrzeba inwestycji za setki milionów, by zachęcić ludzi do miasta. To, że bycie mieszkańcem Łodzi brzmi coraz dumniej, zawdzięczamy czemuś zupełnie innemu.
"Zawsze szalenie mnie obchodziło, co myśli o mym kolejnym filmie" - pisała Agnieszka Holland o Marii Kornatowskiej, zmarłej pięć lat temu legendarnej wykładowczyni łódzkiej Szkoły Filmowej.
Będę szczęśliwy, jeśli wybaczą swoim oprawcom. Oczywiście nie może to być cel terapeutyczny, ale prywatny, życiowy. To bardzo trudne, dla niektórych to za dużo. Wtedy powtarzam "Chciałbym, żebyś przestała nienawidzić. Nienawiść to lęk i strach".
Artur Kozłowski z MULKS MOS Sieradz jest jednym z trzech polskich maratończyków, którzy wystąpią na igrzyskach olimpijskich w Rio. - Kluczem będą warunki pogodowe - mówi mistrz Polski.
Wielu z nas wybrało w tym roku wczasy nad naszym Morzem Bałtyckim. Turystów przyciągają tu m.in. świeże smażone rybki, prosto z morza. Ale czy na pewno takie ryby właśnie dostaniemy w nadmorskich restauracjach? Niestety, nie zawsze.
W moich licealnych czasach najtrudniejsze zadanie mieli poloniści i historycy właśnie. Bo o Katyniu nie wolno było mówić, bo Herling-Grudziński, Miłosz - na czarnej liście, bo nawet "Ogniem i mieczem" Sienkiewicza nie było władzy miłe. Jak będzie...
Choć mamy jeszcze lato, zaczyna się jesienny sezon biegowy. Przedstawiamy 10 imprez, w których naprawdę warto pobiec.
Tupac zaskakiwał opiekuna, skacząc na jego piersi. Leo uwielbiał taplać się na moczarach. Kate regularnie zasypiała na spacerze. A Ru w ogóle nie opuszczał wybiegu, tylko cały czas "polował" na pakunki z mięsem rozmieszczone na drzewach lub zakopane...
W budzie przy Mostowej mieszkał u Rżewskich wilk Hektor. Pod 107. Polański upaprał ścianę byczkami w pomidorach. Kilka domów dalej Edelman gościł Havla i kurował żonę Kuronia.
Escape roomy, czyli pokoje zagadek, od kilku lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Cztery ściany to jednak za mało. Pod Łodzią powstał pierwszy w kraju las zagadek.
Zgierz mieli okazję poznać widzowie ponad 20 filmów, w tym Oscarowej "Idy"
Tu opalała się łódzka elita, a nawet sam Jan Tomaszewski, niedługo po tym, jak "zatrzymał Anglię". Nigdzie nie było tylu pięknych dziewczyn w bikini. To miejsce zaspokajało marzenia łodzian o wakacjach nad błękitnym morzem, które widzieli w...
Jako kilkulatek czytał, pisał, liczył i szalał na komputerze. Dostrzegał kilka rzeczy jednocześnie. Słowem - świetnie się zapowiadał. Teraz leży niemal bez ruchu w łóżku szarpany atakami epilepsji. Tradycyjna medycyna nie potrafi mu pomóc
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.