Więcej
  Komentarze
  A nie można dać kilka ale fajnych zdjęć a nie kilkanaście beznadziejnych i powtarzających się?
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  no dobrze, ale gdzie teraz Linda pojedzie kręcić filmy?
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  A po odnowieniu tych kamienic co? wróci żulia ?
  @makejo1966
  To jest wręcz wymóg europejskiego dofinansowania.

  Nie możesz mieszkańców wysiedlic żeby miłej bylo
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @grafzer
  Jeśli większość zostanie, to istnieje ryzyko, że być może nie będą dbać oto co dostali. Pomalowane ściany i centralne nie zmieni wielu nawyków. Ciężko sobie wyobrazić, że nie będą chlac, kraść i narktyzowac tylko pójdą do uczciwej pracy, bo ktoś im woonerf zrobił z ulicy... Jeśli większość patosow zostanie w centrum to nic się nie zmieni. Choć wielu z nich współczuję, bo wielu może nie z wlasnej winy znalazło się na zakręcie, to jednak jestem zwolennikiem dobrego wietrzenia centrum. Także dla dobra tej patologii, bo zostając w swoim środowisku nigdy się nie ogarną, a Łódź na zawsze pozostanie miastem meneli...
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  kto robi te zdjęcia i ile za nie kasuje (od sztuki)?
  5 zdjęć tej samej niedokończonej elewacji, ale motyw z nagą kariatydą wyraźnie zrobil wrażenie na autorze. dwa zdjęcia ze zrujnowaną ścianą budynku narożnego a potem jakieś z drona absolutnie nic nie przedstawiajace, a za wszystko to płace w ramach abonamentu.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Z tego co na zdjęciach to się udało zachować łódzki małomiasteczkowo folmowy klimat. Ciekawe czy reszta okaże się równie pozbawiona dobrego gustu ;).
  już oceniałe(a)ś
  5
  4
  I jeszcze na tej stronie 5 reklam w ramach "wolnych niezależnych mediów'
  ciężki poniedziałek
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  Szału nie ma... Spodziewałam się czegoś bardziej spektakularnego, bo wizualizacje, jakie widziałam wcześniej robiły duże wrażenie...
  @Dorcia2111
  tak jak wizualizacje Lieberskinda, metra, wonerfow etc... a rzeczywistość to dziury w których zrywa się zawieszenie, Radwańska jak po wybuchu bomby podziemnej-pofalowana i dziurawa (autobusy, karetki + goście do hotelu za rogu Piotrkowskiej0, acha i kolejny wonerf w sąsiedztwie tej dziurawej Radwanskiej- kilkaset metrów dalej, aby rektor PL mógł spacerem z rektoratu do swojego wydziału dojść
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kiedy Linda mówił o mieście meneli, to spotkał się z wielkim hejtem. A prawda jest taka, że ilość żuli na m2 w centrum Łodzi jest niespotykana w porównaniu do innych dużych miast. Dobrze, że wreszcie inwestuje się nie tylko w Piotrkowska, ale inne ulice Śródmieście. Normalnie na Wlokienniczej zawsze stało po 3-4 kiboli-żuli w każdej z bram. Wszyscy, którzy przejeżdżali do Teatru Jaracza spotykali się z takimi zombi wylażacymi z różnych zakamarków. Obawiam się że nawet po rewitalizacji nie zabraknie ich na Wlokienniczej czy Jaracza. Nadal będą panami chodnika i bram.
  @ZatroskanyBalucki

  Jest niespotykana, bo z jednej strony miasto nie zostalo zniszczone, a z drugiej bylo duzo poniemieckich i pozydowskich pustostanow, w zwiazku z tym miasto zamiast budowac osiedla komunalne poza centrum upychalo ich w centrum.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @glos.wolny.wolnosc...
  Zgadza się. Najczęściej proste chłopstwo z różnych wsi przybyłe do Łodzi za pracą. Jednak czynników degradacji jest więcej. Utrata stabilnego zatrudnienia po 1989. Dalej nieumiejętność przystosowania się do nowej rzeczywistości. Środowisko z którego trudno się wyrwać i które ciągnie w dół. Mój ojciec wychował się w takiej studni, ale się wyprowadził. Z jego wielu kolegów, którzy tam zostali 99% nie dożyło 45 roku życia. Dzieci kolegów ojca wychowywała ulica. Alkohol, automaty, narkotyki i drobne kradzieże, to ich główne rozrywki. Mam wrażenie, że niektórych pogrąża opieka państwa skoro są MOPsy, skoro można nie płacić czynszu, bo miasto i tak nie wyrzuci to po co pracować...
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @glos.wolny.wolnosc...
  W Łodzi w przeciwieństwie do innych miast nie było za wiele takiego mieszczaństwa z prawdziwego zdarzenia. Nie było równowagi stanowej. Bogaci fabrykańci niemieccy i żydowscy i ich rodziny po wojnie opuścili miasto. Zostali potomkowie robotników fabrycznych wzmocnieni ludnością wiejską, która przybywała za pracą. Trudno było z tego budować takie elity jak w Krakowie, które to od wieków zamieszkiwały centrum tego miasta. A u nas nowe elity intelektualne dostawały mieszkania na nowo budowanych osiedlach. Dodajmy były, to elity w większości wywodzące się z chlopstwa i nic im nie ujmując pewnych wartości z domu nie wyniosły, bo ich tam nie było.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @ZatroskanyBalucki
  Z tymi krakowskimi elitami to tak bez przesady. Kraków sto lat temu był prowincjonalnym miasteczkiem. Dopiero prl uczynił z niego duże miasto. Budowa przemysłu, olbrzymie pieni?dze na zapomniany uniwesytet i zabytki podniosły to biedne galicyjskie miasteczko.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2