MAŁGORZATA KUJAWKA
1 z 31
Piotr Gliński (PiS)
Jest socjologiem Instytutu Filozofii i Socjologii PAN oraz Kierownikiem Zakładu Socjologii Struktur Społecznych na Uniwersytecie w Białymstoku. Od 2012 roku był konsekwentnie wskazywany przez PiS jako kandydat na premiera - jego nazwisko było wymieniane przez opozycję za każdym razem, gdy PiS składało wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska. Profesor był też członkiem komitetu naukowego II i III Konferencji Smoleńskiej z lat 2013, 2014, skupiającej naukowców badających przyczyny katastrofy metodami naukowymi. Startował z pierwszego miejsca łódzkiej listy. Zdobył 41 697 głosów.
TOMASZ STAŃCZAK
2 z 31
Cezary Grabarczyk (PO)
Były minister infrastruktury, minister sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu. Poseł od trzech kadencji. Prawnik, adwokat. Startował z drugiego miejsca łódzkiej listy. Zdobył 26 591 głosów.
TOMASZ STAŃCZAK
3 z 31
Włodzimierz Nykiel (PO)
Rektor Uniwersytetu Łódzkiego. Prawnik, specjalista od podatków. Od 2007 r. kieruje Katedrą Materialnego Prawa Podatkowego. Założyciel i kierownik Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych w Łodzi. Startował z pierwszego miejsca łódzkiej listy. Zdobył 21 708 głosów.
MARCIN STĘPIEŃ
4 z 31
Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO)
W Sejmie zasiada nieprzerwanie od 1991 roku. W ostatnie kadencji była przewodniczącą komisji kultury i środków przekazu. Bardzo aktywna w ogólnopolskich mediach. Startowała z czwartego miejsca łódzkiej listy. Zdobyła 21 424 głosy.
MAŁGORZATA KUJAWKA
5 z 31
Katarzyna Lubnauer (.Nowoczesna)
Jest doktorem matematyki na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego, współautorką prac naukowych z dziedziny prawdopodobieństwa kwantowego i informacji kwantowej. Blogerka i publicystka magazynu Liberte. Współtwórczyni inicjatywy ?Świecka szkoła? poświęconej zbieraniu podpisów pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej finansowanie religii z budżetu państwa. Startowała z pierwszego miejsca łódzkiej listy. Zdobyła 18 549 głosów.
MARCIN STĘPIEŃ
6 z 31
Joanna Kopcińska (PiS)
Do rady miejskiej weszła na początku 2011 roku, obejmując mandat po Tomaszu Sadzyńskim. Była radną PO, a po rozłamie w PO - klubu Łódź 2020. Przez niespełna rok pełniła funkcję przewodniczącej rady miejskiej. Rok temu kandydowała na prezydenta Łodzi, ale przegrała z Hanną Zdanowską. Potem była radną wojewódzką z list PiS i wiceprzewodniczącą sejmiku. Startowała z drugiego miejsca łódzkiej listy. Zdobyła 17 911 głosów
Tomasz Stańczak
7 z 31
Małgorzata Niemczyk (PO)
Mistrzyni Europy w siatkówce w 2003 roku, działaczka sportowa. W Sejmie zasiadała przez ostatnie cztery lata. Zajmowała się głównie sportem dzieci i młodzieży. Jej sukces to akcja ?Stop zwolnieniom z WF?. Zaangażowała się też w zmianę zasad żywienia w stołówkach i sklepikach szkolnych. Startowała z trzeciego miejsca łódzkiej listy. Zdobyła 17 741 głosów.
MARCIN STĘPIEŃ
8 z 31
Waldemar Buda (PiS)
Od roku radny rady miejskiej. Radca prawny. Od 10 lat współpracuje z europosłem Januszem Wojciechowskim, prowadzi jego biuro poselskie. Udziela bezpłatnych porad prawnych. Startował z piątego miejsca łódzkiej listy. Zdobył 15 028 głosów.
(Fot. Magorzata Kujawka / Agencja Wyborcza.pl
9 z 31
Piotr Pszczółkowski (PiS)
Prawnik, adwokat rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Studia kończył w Łodzi, tu ma kancelarię adwokacką. Startował z trzeciego miejsca łódzkiej listy. Zdobył 9382 głosy.
tok.fm
10 z 31
Piotr Apel (Kukiz?15)
Były dziennikarz radiowy z Warszawy. Zajmował się produkcją filmową i reklamową. Kandyduje z Łodzi, bo - jak powiedział w Radiu Łódź - miasto jest mu bardzo bliskie, bo interesuje się kulturą i filmem. Startował z pierwszego miejsca łódzkiej listy. Zdobył 7935 głosów.
Fot. Marcin Stępień/ Agencja Wyborcza.pl
11 z 31
Antoni Macierewicz (PiS)
Polityk i rodowity warszawianin. Były minister spraw wewnętrznych i były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, który od lat niestrudzenie próbuje udowodnić, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Od lipca 2010 roku kieruje zespołem parlamentarnym ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu. W 2012 roku Macierewicz objął funkcję prezesa zarządu regionalnego partii w okręgu piotrkowskim. Rok później został mianowany wiceprezesem PiS. Przed wyborami był typowany na szefa MON w rządzie Beaty Szydło, ale po ostatnim wystąpieniu w Chicago, gdy mówił m.in. ?Polska jest grabiona i rządzą nią ludzie na poziomie Bieruta i okupantów. Wyzwolić ją mogą rządy PiS?, partia Kaczyńskiego zapowiada, że szefem MON zostanie Jarosław Gowin. Startował z pierwszego miejsca piotrkowskiej listy. Zdobył 33 960 głosów.
12 z 31
Grzegorz Wojciechowski (PiS)
Polityk, samorządowiec i rolnik. Młodszy brat Janusza Wojciechowskiego, europosła PiS. Dwukrotnie wybierany na senatora z list PiS. Startował z piątego miejsca piotrkowskiej listy. Zdobył 21 163 głosy.
13 z 31
Robert Telus (PiS)
Po raz trzeci z rzędu wybrany posłem. Ukończył studia na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Krakowskiej. W 2002 i 2006 był wybierany do rady powiatu opoczyńskiego. Pełnił także funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Opocznie oraz dyrektora Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska. Startował z trzeciego miejsca piotrkowskiej listy. Zdobył 18 670 głosów.
14 z 31
Elżbieta Radziszewska (PO)
Zasiada w Sejmie od 1997 roku. Wcześniej pracowała w piotrkowskim szpitalu jako lekarz. Ma specjalizację z kardiologii. W latach 2008-2011 była pełnomocnikiem ds. równego traktowania. W 2014 roku wybrana na stanowisko wicemarszałka Sejmu. Startowała z drugiego miejsca piotrkowskiej listy. Zdobyła 12 741 głosów.
15 z 31
Anna Milczanowska (PiS)
Nieprzerwanie od 2006 roku prezydent Radomska. W ostatnich wyborach startowała na to stanowisku z list PiS i wygrała w II turze. O sejmowy mandat ubiegała się po raz pierwszy. Po odebraniu mandatu poselskiego, konieczne będą nowe wybory prezydenta Radomska. Startowała z drugiego miejsca piotrkowskiej listy. Zdobyła 11 562 głosy.
Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Wyborcza.pl
16 z 31
Dorota Rutkowska (PO)
Po raz trzeci z rzędu obejmie mandat poselski. Dziennikarka i samorządowiec. W latach 2006-2010 wiceprezydent Skierniewic. W ostatnich wyborach samorządowych kandydowała na stanowisko prezydenta Skierniewic i uzyskała trzeci wynik. Do Sejmu startowała z pierwszego miejsca piotrkowskiej listy. Zdobyła 10 157 głosów.
mat. wyborczy
17 z 31
Rafał Wójcikowski (Kukiz?15)
Ukończył studia ekonomiczne i informatyczne na Uniwersytecie Łódzkim. Obronił doktorat na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Pracuję jako adiunkt w Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim w Instytucie Turystyki i Rozwoju Gospodarczego. Działa w lokalnych stowarzyszeniach i organizacjach społecznych, m. in. w Katolickim Stowarzyszeniu Oświatowym im Św. Ojca Pio w Tomaszowie Mazowieckim oraz w stowarzyszenie Prawy i Samorządny Powiat Tomaszowski. W 2008 roku powołał do życia Fundację Aurea Libertas z siedzibą w Łodzi. Startowała z pierwszego miejsca piotrkowskiej listy. Zdobyła 9135 głosów.
mat. wyborczy
18 z 31
Dariusz Kubiak (PiS)
Absolwent Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Przez 11 lat pracował w bełchatowskiej kopalni jako kierownik. W 2006 roku uzyskał mandat radnego Bełchatowa z listy PiS. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady miejskiej. Do Sejmu startował z 17. miejsca piotrkowskiej listy. Zdobył 8004 głosy.
mat. wyborczy
19 z 31
Krzysztof Maciejewski (PiS)
Po raz czwarty z rzędu obejmie mandat poselski. Jest inżynierem, ukończył studia z zakresu technologii maszyn na Wydziale Mechanicznym Politechniki Częstochowskiej. W Sejmie wchodził w skład m. in. Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. W 2011 roku zaczął tworzyć struktury Solidarnej Polski w okręgu piotrkowskiej, później ponownie przystąpił do klubu PiS. Startował z szóstego miejsca piotrkowskiej listy. Zdobył 6818 głosów.
20 z 31
Witold Waszczykowski (PiS)
Historyk i były wiceminister MSZ. W 2010 roku startował na urząd prezydenta Łodzi. Poniósł sromotną klęskę, w pierwszej turze zajął dopiero czwarte miejsce. Rok później w wyborach parlamentarnych zdobył prawie 37 tys. głosów i został posłem. Przez ostatnie cztery lata mówił w Sejmie o Łodzi - średnio raz na rok w interpelacjach i zapytaniach. Mocnym zaakcentowaniem jego ?związków? z miastem było wystąpienie w TVN 24 gdy sprzeciwił się montowaniu helikopterów dla polskiej armii w Wojskowych Zakładach Lotniczych w Łodzi. Poseł wolał, żeby intratny kontrakt i miejsca pracy poszły do Świdnika albo Mielca. Startował z pierwszego miejsca sieradzkiej listy. Zdobył 32 909 głosów.
SŁAWOMIR KAMIŃSKI
21 z 31
Cezary Tomczyk (PO)
Po raz trzeci z rzędu wybrany posłem. Były asystent posła Cezarego Grabarczyka. W ostatniej kadencji pracował w Komisji Obrony Narodowej oraz w Komisji ds. Unii Europejskiej. Jest przewodniczącym Podkomisji Stałej do spraw Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2014-2020. W czerwcu 2015 roku został rzecznikiem rządu premier Ewy Kopacz. Startował z pierwszego miejsca sieradzkiej listy. Zdobył 26 781 głosów.
mat. prywatny
22 z 31
Piotr Polak (PiS)
Po raz trzeci z rzędu wybrany posłem. Rolnik, działacz katolicki i samorządowy. Startował z szóstego miejsca sieradzkiej listy. Zdobył 16 637 głosów.
23 z 31
Grzegorz Schreiber (PiS)
Poseł I, III i VII kadencji Sejmu. Z wykształcenia filolog polski. W rządzie Jarosława Kaczyńskiego pełnił funkcję wiceministra sportu i turystyki. Startował z drugiego miejsca sieradzkiej listy. Zdobył 15 948 głosów.
24 z 31
Marek Matuszewski (PiS)
Po raz czwarty z rzędu wybrany posłem. Były zgierski samorządowiec. Startował z piątego miejsca sieradzkiej listy. Zdobył 13 880 głosów.
Fot. Marcin Stępień / Agencja Wyborcza.pl
25 z 31
Agnieszka Hanajczyk (PO)
Po raz trzeci z rzędu wybrana posłanką. Z wykształcenia jest prawnikiem. Skończyła też studia z zakresu polityki społecznej. Była kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej oraz kuratorem społecznym w Sądzie Rejonowym w Zgierzu. W latach 2002?2007 zajmowała stanowisko zastępcy burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego. Startowała z drugiego miejsca sieradzkiej listy. Zdobyła 12 128 głosów.
mat. wyborczy
26 z 31
Beata Mateusiak-Pielucha (PiS)
Szefowa struktur PiS w powiecie pajęczańskim. W latach 2006-2010 pełniła funkcję starosty pajęczańskiego. Startowała z trzeciego miejsca sieradzkiej listy. Zdobyła 12 059 głosów.
mat. wyborczy
27 z 31
Tomasz Rzymkowski (Kukiz?15)
Absolwent prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jest tam doktorantem, przygotowuje rozprawę poświęconą ustrojowi Polski po 1935 roku. Miłośnik historii, prawa, polityki i kinematografii. Współpracownik kwartalnika Myśl.pl. Działacz Stowarzyszenia KoLiber z Kutna. W ostatnich wyborach samorządowych startował na radnego w Kutnie z listy Ruchu Narodowego. Do Sejmu dostał się z pierwszego miejsca sieradzkiej listy. Zdobył 11 977 głosów.
Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl
28 z 31
Tadeusz Woźniak (PiS)
Nauczyciel i historyk. Trzykrotnie wybierany posłem. W ostatniej kadencji wstąpił do klubu parlamentarnego Solidarna Polska. Startował z czwartego miejsca sieradzkiej listy. Zdobył 11 011 głosów.
MARCIN STĘPIEŃ
29 z 31
Łukasz Rzepecki (PiS)
Najmłodszy poseł z województwa łódzkiego. Ma 23 lata i studiuje prawo na Uniwersytecie Łódzkim. Do PiS należy od 18. roku życia. W ostatnich wyborach samorządowych dostał się do rady miejskiej. Jest sekretarzem partii i przewodniczącym Forum Młodych PiS w województwie łódzkim. Pełnił funkcję dyrektora biura poselskiego Marcina Mastalerka i był asystentem w biurze europosła Janusza Wojciechowskiego. Startował z ósmego miejsca sieradzkiej listy. Zdobył 9229 głosów.
SŁAWOMIR KAMIŃSKI
30 z 31
Artur Dunin (PO)
Po raz trzeci z rzędu wybrany posłem. Z wykształcenia jest geodetą. Pracował m.in. w urzędzie miejskim w Zgierzu jako naczelnik Wydziału Urbanistyki, Gospodarki Przestrzennej i Geodezji, następnie prowadził własną działalność gospodarczą. Od 2006 do 2007 był radnym sejmiku łódzkiego. Startował z ostatniego miejsca sieradzkiej listy. Zdobył 8082 głosy.
31 z 31
Paweł Bejda (PSL)
Absolwent Wydziału Mechanicznego Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Doświadczenie samorządowe zaczął zdobywać w 2002 roku. Pełnił funkcję zastępcy burmistrza Łowicza (do 2006 roku). W magistracie nadzorował kwestie inwestycji i remontów, sprawy komunalne, gospodarkę gruntami, planowanie przestrzenne i rolnictwo. Od początku 2007 roku był dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach. W wyborach samorządowych w 2006 roku został wybrany do Rady Powiatu Łowickiego. Mandat radnego sprawował do czasu powołania na stanowisko wicewojewody łódzkiego w 2011 roku. W ostatnich wyborach samorządowych został wybrany radnym sejmiku łódzkiego. Został powołany do zarządu województwa. Do Sejmu startował z pierwszego miejsca sieradzkiej listy. Zdobył 6283 głosy.
Wszystkie komentarze