Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    Włosy na głowie się jeżą kiedy człowiek wyobrazi sobie losy Łodzi. Całe lata pod zaborami, pruskim, ruskim, potem I Wojna Światowa, dwudziestolecie międzywojenne o którym traktuje artykuł, znowu wojna, najstraszliwsza w historii świata, potem ponad 40 lat komunistycznej biedy i dewastacji, transformacja lat 90-tych, nie do opanowania inflacja, zapaść gospodarcza, kraj o krok od tragedii narodowej ale jednak powoli się podniósł. Teraz, tj przez ostatnich osiem lat rządów PO kiedy rozwój Polski gwałtownie przyspieszył dzięki mądrej polityce liberałów a przede wszystkim gigantycznym wsparciu Zachodu w postaci dotacji unijnych bez których Polska obecnie mogłaby przypominać Ukrainę, nagle mamy S T O P ! Polak wszedł w drogę Polakowi i powiedział: DOŚĆ ROZWOJU! Zaczęło się rozszarpywanie ledwie co uzbieranego dorobku przez szaleńców z PiS. Czy my jako naród jesteśmy normalni? Pytam się, kiedy w historii dwustu lat Łódź rozwijała się w takim tempie jak za PO i prezydent Zdanowskiej? K I E D Y ????
    @bogibos Paweł B. to znowu Ty? Wymyśl kolejny hasztag.
    już oceniałe(a)ś
    0
    2
    @bogibos Ja uwielbiam prezydent Zdanowska i sądzę, że wielu łodzian tak ma.
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    @bogibos ile set milionów długu rocznie przybywa za kadencji Pani Prezydent Hanny Z. ? 200 milionów? 300 milionów? To jest dopiero tempo... I na co te miliony idą... na łonerfy, parklety, przebudowy W/Z które nic nie zmienią, przebudowy skrzyżowań trwające latami a na koniec tylko skandale i wielkie obsuwy z terminami, są też oczywiście gmachy jak fabryczna które nie będą wykorzystane nawet w 25%... ALE ROZWÓJ. No ale jeśli ktoś nie jest mieszkańcem tego miasta, nie chce się z nim wiązać albo ma w tym jakiś interes to dla niego spłacanie pożyczki pożyczką jest OK i rozwojem...
    już oceniałe(a)ś
    0
    3
    Artykuł jest bardzo dobry. Aby był doskonały proponuję uzupełnić go o budowę linii tramwajowych, budowę elektrowni miejskiej i gazowni.
    już oceniałe(a)ś
    3
    0
    W latach 90 (czyli całkiem niedawno) wiele naszych miast z przedmieściami rozlanymi na rozlegle tereny miało ponad 1/3 dróg gruntowych.
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    Pomimo że wysiłki władz miasta i społeczników są godne najwyższych pochwał, Widać co udało się zrobić w 20 - leciu między wojennym i jaka bida była w Łodzi, analfabetyzm, brak mieszkań. Widać też - co udało się zrobić po pożodze wojennej II wojny światowej, przez okres ok 2 raza dłuższy - 40 lat (45 - 85). Drogi, nowoczesne osiedla mieszczące setki tysięcy ludzi (nie, nie jednoizbowe!, w porównaniu z nimi osiedle Mireckiego - wygląda jak ciekawostka..) powszechna edukacja, w tym wiele uczelni wyższych, drogi (Ś.P. trasa W-Z), wewnetrzna obowodnica Łodzi (Włókniarzy i pozostałe), szpitale, w tym wojewódzki Kopernika ... wyliczać można byłoby długo. Tak, to wszystko zrobiono za "komuny".
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    To w 1914 r (już po okresie największej świetności Łodzi) Piotrkowska (niemal w większości) była drogą gruntową/kocie łby? (tylko 1 km kostki brukowej - całość tego to Piotrkowska?)
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    To szpital WAM nie był większy od szpitala Barlickiego?
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    "Drogi w Łodzi wyglądały tragicznie" - tak jak dzisiaj.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    punkt 10."Tragedia ulic" obowiązuje po dzien dzisiejszy.
    już oceniałe(a)ś
    1
    1