Więcej
    Komentarze
    Kropla w morzu potrzeb ale zawsze coś, jednak za kasę na stadiony i orentarium można by zrobić sporo więcej, w kwestii wymiany pieców i podłączenia budynków do miejskiego ogrzewania, a tak mamy dziś takie powietrze w Łodzi 500% normy. Te kilka kamienic tonie w smogu. Poza tym cała masa zaniedbań i ciągnące się remontu . PR i sposnosowane artykuły nic nie zmienią.
    @gzielik
    Te 500% to w całej Polsce centralnej się pojawiło.

    Ale zgadzam się - łódź wydaje majątek na "zbytki" - czyli obiekty które będą tylko koszty generować, w momencie gdy leżą fundamenty.
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    @grafzero
    I już się zaczyna zarzekanie. Cieszcie się że idzie do przodu a nie gadacie o zabytkach. Tak samo kierowca samochodu powie po co ścieżki rowerowe skoro można drogi remontować, mieszkaniec kamienicy Z powie czemu remontuje cię kamienice Y a nie X. Wszystko w swoim czasie, te zbytki też powodują że miasto jest atrakcyjniejsze. Morał jest taki że jak ktoś nie chodzi do Zoo albo na stadion to nie znaczy że on nie jest ważny dla kogoś innego. Pozdro
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    @mejm
    *Zbytkach a nie zabytkach ;)
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    @gzielik
    zawsze można narzekać, że za mało, za wolno, za drogo. W Łodzi jest mnóstwo starych i pięknych kamienic, które przez lata zaniedbań obróciły się w ruinę. Trudno oczekiwać, żeby teraz w ekspresowym tempie odnowić wszystkie, tym bardziej, że Łódź to nie Warszawa, gdzie skupione są wszystkie centralne funkcje państwa i pompowane są olbrzymie pieniądze. Fajnie, że krok po kroku miasto się zmienia i pięknieje. Ja przeprowadziłem się tutaj w 2008 roku i to jak Łódź się zmieniła w tym czasie zasługuje na szacunek i robi duże wrażenie.
    już oceniałe(a)ś
    5
    0
    @wojnal
    Miasto nigdy nie będzie atrakcyjne, jak rocznie będzie się remontować mniej niż 1% kamienic, bo część już teraz się sypiących i za 100 lat się nie doczeka, a już po 50 latach trzy/czwarte będzie w ruinie.
    już oceniałe(a)ś
    1
    1
    @potp
    Żeby osiągnąć zadawalający efekt trzeba oddawać ok stu wyremontowanych kamienic rocznie, a ponieważ sporo prac ciągnie się 2-3 lata, pracę powinny trwać w dwustu punktach jednocześnie. Wtedy za kilkanaście/dwadzieścia parę lat będzie można powiedzieć: Łódź to ładne miasto. I nie będzie można zwalniać tempa by utrzymać efekt, bo każda kamienica po ok 20 latach będzie wymagała odświeżenia.
    już oceniałe(a)ś
    1
    1
    @potp
    Mylisz się, bo miasto już staje się atrakcyjne. Nie zrobisz z Łodzi Warszawy, ani Krakowa, czy Gdańska, ale też Łódź jest wyjątkowa i dobrze, że nie jest przerabiana na coś zupełnie innego. Bardzo dużo jest jeszcze do zrobienia, ale też wiele jest już zrobione. Łódź była zaniedbywana przez dziesiątki powojennych lat. Nic tu nie robiono poza stawianiem osiedli bloków. Takich zaległości nie nadrobi się nawet i w 10 lat.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    @wojnal
    Jakże miło, że ktoś nie narzeka i widzi, że Łódź pięknieje.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Te skromne kilkanaście kamienic to efekt nie roku, a kilku lat prac. Część z nich zakończyła się np w 2019 roku
    już oceniałe(a)ś
    5
    2
    "Pokazujemy, jak wyglądały przed rozpoczęciem remontów, jak prezentowały się na wizualizacjach i jaki jest efekt końcowy." - razi brak konsekwencji, np. pokazywane są wizualizacje z zewnątrz, od frontu, a realizacja albo z boku, albo w środku - odnowionej elewacji frontowej na zdjęciach często brak, więc trudno porównać wizualizację z efektem końcowym.
    już oceniałe(a)ś
    2
    1