- Chcemy pokazać, co może się dziać, gdy w szkole zdarzy się atak terrorystyczny albo wpadnie sfrustrowany uczeń lub rodzic. Musi być element zaskoczenia, żeby wszyscy wiedzieli, jak reagować w podobnych sytuacjach - tłumaczy organizator...
Niepełnosprawni intelektualnie z "Galerii Odlot" ciągle pytają, dlaczego na nich nakrzyczano. Obiecują, że nie chcieli nikogo urazić. Nie wiedzą, co dalej z miejscem, które daje im pracę.
Na zakończenie sezonu artystycznego Teatr Muzyczny zaprosił widzów na premierę "Miss Saigon". To zgrabny spektakl o wciągającej, choć nieco prostacko (przez autora libretta) nakreślonej fabule, dobrze zagrany i zaśpiewany, ale - niestety - znów...
Nowa partia polityczna będzie się nazywać Prawda, a jej lider to Michał Kołodziejczak - nazywany także "młodym Lepperem" - założyciel AgroUnii i organizator protestów rolniczych. Jesienią chce przekonać do siebie wyborców, którzy w maju na wybory...
Kostka klinkierowa na ul. Jaracza jest już słynna. Jest nowa, a wygląda tak, jakby dopiero czekała na remont. Wykonawca wziął się za jej poprawki. Urzędnicy zapewniają, że odbiorą tylko dobrze wykonaną pracę.
Choć budynek Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego stoi przy pl. Wolności od 100 lat, na jego terenie wmurowano właśnie akt erekcyjny. Powód? Najważniejsza inwestycja od początku działalności.
- Może zmarłemu jest już wszystko jedno, co się z nim dzieje, ale my, żywi, powinniśmy dbać o godny pochówek - mówi Sławomir Pawlik z Brzezin.
- Pierwszy cios to chore serce, drugi - utrata słuchu, a trzeci był, gdy lekarze nie chcieli się podjąć operacji - mówi Jolanta First, mama czteroletniej Emilki. Udało się dopiero w Łodzi, w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, gdzie lekarze...
- Błędy medyczne zdarzają się i będą zdarzać. Ale nowe prawo może sprawić, że lekarze zaczną się bać własnej pracy - alarmuje Sebastian Bohuszewicz, radny i prawnik. Łódzcy samorządowcy zaapelowali do parlamentarzystów, aby nie zaostrzali kar dla...
W Łodzi w ciągu dziesięciu lat potrafiło przybyć 200 tysięcy mieszkańców. Jednak tak szybki rozwój miał swoją cenę.
Aż 72 mln zł kosztować będzie modernizacja zabytkowego budynku, w którym do 2014 r. działał Wydział Filologiczny. Po zakończeniu prac znajdzie się w nim siedziba Sądu Apelacyjnego w Łodzi.
Pod piłę poszły zdrowe i dorodne brzozy. Internauci nie kryją oburzenia, a lotnisko odpowiada: Szanujemy zieleń i nie wycinamy nic poza tym, co musimy.
Największe wady naszego miasta to zaśmiecone ulice, psie odchody na trawnikach, korki, zrujnowane kamienice. Łodzianie uważają jednak, że żyje nam się coraz lepiej.
Trasa tramwajowa nr 3 zostanie zamknięta. Kiedy remont? Nie wiadomo. Mieszkańcy zamierzają protestować.
Hospicja Domowe dla Dzieci, domy dziecka, ośrodki preadopcyjne, schroniska, domy samotnej matki nie mogą wykupić w aptece leków. Wszystko przez zmianę prawa. "Nie wiemy, co robić. Apelujemy o pomoc"
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.