Urząd Miasta Łodzi przedstawił propozycje nowej sieci szkół. Miasto prowadzi 86 podstawówek, 42 gimnazja, 22 licea i 17 zespołów szkół ponadgimnazjalnych (technika i zawodówki). W związku z planowaną likwidacją gimnazjów, szkoły będą się ze sobą...
Regionalny System Ostrzegania w związku z alarmem smogowym wydał zalecenia dla mieszkańców województwa łódzkiego. Jak należy się chronić przed zanieczyszczonym powietrzem?
- Tak wygląda, jakby opozycja potykała się o własne nogi. Ale to nie zmienia sytuacji politycznej. Protest w Sejmie to próba obrony demokracji parlamentarnej - mówi Cezary Grabarczyk, poseł Platformy Obywatelskiej
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi zamierza przenieść swoją siedzibę. Na Nowym Józefowie powstaną place manewrowe oraz nowoczesny budynek z salami wykładowymi i biurami.
Na pierwszym tegorocznym treningu Widzewa nie należy spodziewać się rewelacji. Kolejni nowi zawodnicy mają pojawić się w przyszłym tygodniu
Magistrat przedstawił warianty zmian w sieci łódzkich szkół. Wśród propozycji są przenosiny czterech liceów. Miałyby zająć budynki po likwidowanych gimnazjach.
W sobotę przekonaliśmy się, że jeden zawodnik może wygrać mecz siatkarski. Udowodnił to Mariusz Wlazły, i to w rywalizacji z mistrzem Polski.
Początek roku to czas podsumowań. Prześwietlamy minione 12 miesięcy, szczególnie pochylając się nad tym, co nam się udało. Niestety, jest też druga strona medalu, której poświęcona jest nasza kulturalna antydziesiątka.
Zamiast chaotycznej i skomplikowanej rozbudowy, utworzenie spójnej sieci z ponad setką dodatkowych stacji - to najnowszy plan na rozbudowę Łódzkiego Roweru Publicznego. Jego realizacja może kosztować kilkanaście milionów złotych.
- W ciągu następnych 10 lat w motoryzacji zmieni się więcej niż w minionych stu - uważa Harold Goddijn, założyciel firmy TomTom. Każdego roku kilkadziesiąt aut rusza z łódzkiej bazy firmy na trasy w całej Europie. Robią miliony kilometrów, skanując...
W niedzielę (8 stycznia) wieczorem strażacy z całego województwa próbowali uratować ponad 100-letni drewniany młyn w miejscowości Kotliny pod Łodzią. W walce z ogniem byli bez szans.
Druga kolejka rundy rewanżowej Orlen Ligi nie była dobra dla Grot Budowlanych i ŁKS Commercecon, które w sumie wygrały tylko seta.
Zrzuciliśmy kiedyś kotwicę przy Bermudach, a ta zaczepiła się na 14 metrach. Żal nam było ją odciąć, bo to kilkaset euro wydatku. Kolega zszedł na bezdechu i wytrzymał trzy minuty. Spanikowałem, myślałem, że coś mu się stało
Od ponad tygodnia w pasażu Schillera w niedozwolonym miejscu stoi ford. Na jednym z kół ma blokadę straży miejskiej. - Dlaczego straż go nie odholuje? - zastanawia się łodzianin.
Na ścianie kamienicy przy ul. Próchnika 18 pojawił się zarys fabryki z dachem szedowym. Budynek otaczają kwiaty. Szarą przestrzeń rozbudziły kolory czerwony, różowy, fioletowy i błękitny. To pierwsza taka praca w Łodzi.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.