Orientarium, zazieleniony plac Wolności, rozbudowane EC1 i kolejne zabytkowe przestrzenie przywrócone do życia - powodów do zwiedzania Łodzi będzie przybywać.
Tego biznesu by nie było, gdyby rodzice nie zabierali małej Kasi w góry. - I nie było zmiłuj! Mróz minus 20, śnieg w kapturze, wiatr wiejący w oczy - mówi Katarzyna Kobierzycka. Po latach razem z Mateuszem Gaworskim stworzyła w Łodzi Ski Resort.
Piotr Sęczkowski, burmistrz Poddębic: - Źródła geotermalne w Poddębicach będą bić do końca świata i jeden dzień dłużej.
Inteligentny lunchbox oceni nasz posiłek, taca powie dietetykowi, co naprawdę jemy, tablet pomoże choremu na alzheimera wrócić do domu. Na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi powstają technologiczne innowacje.
Na co dzień prowadzą małe lub większe firmy, spotykają się w sprawach biznesowych, pilnują zysków. Po godzinach idą do teatru i to często na sztuki, które sami współfinansują jako mecenasi Fundacji LodzArte. Bo, jak mówią, "sama kasa to nie sztuka".
Największe zaskoczenie? Łódzkie ekobabcie, które ideologię zero waste stosowały na długo przedtem, zanim została wymyślona - mówi Tomasz Kuliś, założyciel sklepu "Na Gramy".
- Influencer marketing kocha plenery pofabryczne. U nas jest ich bardzo dużo, ale łódzki potencjał nie jest w pełni wykorzystywany - mówi Karina Hertel, dyrektor zarządzająca agencji BrandLift, kontaktującej influencerów i reklamodawców.
Wielkimi krokami zbliża się kumulacja inwestycji drogowych w Łodzi. Tych, na które miasto dostało unijne dofinansowanie. Drogowcy w tym roku będą mogli zgarnąć wielomilionowe kontrakty.
Gdyby nie sprzęt zakupiony przez WOŚP, życie jego rodziny mogłoby wyglądać zupełnie inaczej. Dziś, spłacając ten dług wdzięczności, wspiera fundację Jurka Owsiaka. Na jej rzecz Jarosław Peczka, właściciel łódzkiej firmy Bio-Gen, przekazał już ponad...
Najpierw pływał w kałuży, zachwycał przechodniów, a teraz pojechał do nowego domu na Dolny Śląsk. Zapłacone za niego 950 zł trafi na konto WOŚP.
To był intensywny rok. I rekordowy, pod względem liczby nagród. Wiele z nich, to dowód na to, że wygrywamy rywalizację na poziomie europejskim - mówią w łódzkiej agencji MOSQI.TO
- Innowacja rodzi się tam, gdzie nie ma standardów - mówi Dorota Piotrowska, dyrektorka Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej. Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ wygrało w konkursie Lumen 2019.
W obliczu bardzo niskiego bezrobocia walka o pracownika toczy się nie tylko na pensje, ale też na benefity. Pakiet sportowy i prywatna opieka medyczna to już "korpostandard". Co jeszcze oferują łódzcy pracodawcy?
Zaczęli działać na początku grudnia, a już mają kilkudziesięciu pacjentów i długą kolejkę zapisanych.
Dominik Murawa rzucił osoby niepełnosprawne na głęboką wodę - postawił ich za barem i kazał obsługiwać klientów. Potem zrobił to ponownie - postanowił nauczyć ich nurkować.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.