Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Stare Krasnodęby (powiat zgierski). Pięć osób zostało rannych.
50 tys. zł nagrody czeka na osobę, która przedstawi najciekawszy pomysł na przemianę Zielonego Rynku. - Można powiedzieć, że to forma konsultacji społecznych, ale wśród profesjonalistów - mówi o ogłoszonym konkursie Marek Janiak, architekt miasta.
Na starcie pierwszej edycji stanęło około 200 zawodników, dziś w biegu głównym jest ich ponad 1500. W sobotę odbędzie się 9. edycja Biegu Fabrykanta.
- Ciepłownia pracowała na skrzyżowaniu z Milionową, ale to wszystko. Od tego momentu nikogo nie ma - mówi właścicielka pierogarni, która jest al. Śmigłego-Rydza. Właśnie minął rok od zamknięcia zachodniej jezdni.
Kolejna edycja festiwalu Retroperspektywy połączona jest ze świętowaniem piętnastolecia Teatru Chorea. Do Łodzi przyjadą artyści z USA, Rosji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Szwecji i Holandii.
Setki suszonych kwiatów i elementów roślinnych, zatopionych w bezbarwnej żywicy ozdobiły przystanek przy pl. Dąbrowskiego. Obok Teatru Wielkiego.
- Bałuty są dla łodzian tym, czym Praga dla warszawiaków - tłumaczy Agata Cuper z Bałuckiego Ośrodka Kultury. - Tu rozwija się swoisty folklor, a życie płynie własnym rytmem. Chcemy zaprosić mieszkańców Łodzi do wspólnego ożywienia tego miejsca.
Profesor zatrudniony na jednej z łódzkich uczelni za 2,5 tys. zł miał proponować dyplom ukończenia studiów podyplomowych. Wpadł po tym, jak "student" o wszystkim opowiedział policji.
Wakacje powoli się kończą, ale to nie powód, aby rezygnować z weekendowych przyjemności. festiwal teatralny, impreza poświęcona Bałutom i Staremu Rynkowi, plenerowe pokazy filmowe.. Propozycji dla tych, którzy sobotę i niedzielę spędzą w Łodzi nie...
"Poleję cię kwasem", "Znam całą twoją rodzinę", "Widzę cię". Takie SMS-y przychodzą do pana Adama od roku. Jak pisaliśmy, mimo długiej listy prokuratorskich zarzutów, stalker przez większość czasu pozostawał na wolności. 22 sierpnia trafił do...
75 lat temu Niemcy zlikwidowali Litzmannstadt Getto. Uroczyste obchody rocznicy zaczynają się już w niedzielę.
Tereny na wschód od Piotrkowskiej, gdzie rodziła się potęga XIX-wiecznej Łodzi, są dziś mocno zapomniane. Magistrat chce to zmienić. I razem z łodzianami rozpoczyna pracę nad wielkim programem Ogrodów Sukienniczych. Pierwszy spacer jeszcze w piątek.
Łódzcy strażnicy miejscy mają jasne pokoje, zaplecze socjalne i spory parking. - Nic wielkiego? Dla nas to skok cywilizacyjny - tak nową siedzibę straży przy ul. Wólczańskiej podsumowuje Zbigniew Kuleta, komendant straży.
Mimo podwójnego rocznika w szkołach średnich w Łodzi na absolwentów gimnazjów i podstawówek wciąż czeka 300 wolnych miejsc.
Poniżanie czy werbalna przemoc wobec rodzących to norma. I lepiej nie będzie, bo porodówki to taka polska służba zdrowia w pigułce.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.