Olimpijczyk Artur Kozłowski wśród mężczyzn i Marta Bukowska wśród kobiet zostali zwycięzcami 9. edycji Biegu Fabrykanta w Łodzi.
Idąc ulicami miast, mijamy często miejsca, które są dla nas tak oczywiste, że aż niewidoczne, przezroczyste, anonimowe. To naturalny odruch, bo jakże byśmy żyć mieli w nieustającej refleksji nad minionym czasem? Zwłaszcza że teraźniejszość nie...
Z dr Bronisławą każdy film to była wielka przygoda, bo miała wielką wiedzę i dar rozmowy z młodymi, niepokornymi ludźmi. Podchodziła do nas z wielkim szacunkiem, cierpliwością i ogromną sympatią. Ona po prostu lubiła ludzi, a ludzie to czuli.
Dobiegła końca najdłuższa saga transferowa w Widzewie. W sobotę kontrakt z klubem podpisał Mateusz Możdżeń.
Widzew jedzie na stadion, na którym w rundzie wiosennej praktycznie stracił szanse na awans. Choć jest kilkanaście razy bogatszy od Skry Częstochowa, trudno uważać go za zdecydowanego faworyta.
- Ostatnie przegrane nie oznaczają, że do tej pory wszystko robiliśmy źle. Nie można teraz wszystkiego wywrócić do góry nogami - uważa Kazimierz Moskal przed meczem ŁKS z Legią Warszawa.
Kolejne miejskie obiekty wprowadzają w życie tzw. zieloną rewolucję. W Atlas Arenie nie będzie już plastikowych butelek, a do podlewania murawy na stadionie ŁKS-u wykorzystywana jest deszczówka.
Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Stare Krasnodęby (powiat zgierski). Pięć osób zostało rannych.
50 tys. zł nagrody czeka na osobę, która przedstawi najciekawszy pomysł na przemianę Zielonego Rynku. - Można powiedzieć, że to forma konsultacji społecznych, ale wśród profesjonalistów - mówi o ogłoszonym konkursie Marek Janiak, architekt miasta.
Na starcie pierwszej edycji stanęło około 200 zawodników, dziś w biegu głównym jest ich ponad 1500. W sobotę odbędzie się 9. edycja Biegu Fabrykanta.
- Ciepłownia pracowała na skrzyżowaniu z Milionową, ale to wszystko. Od tego momentu nikogo nie ma - mówi właścicielka pierogarni, która jest al. Śmigłego-Rydza. Właśnie minął rok od zamknięcia zachodniej jezdni.
Kolejna edycja festiwalu Retroperspektywy połączona jest ze świętowaniem piętnastolecia Teatru Chorea. Do Łodzi przyjadą artyści z USA, Rosji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Szwecji i Holandii.
Setki suszonych kwiatów i elementów roślinnych, zatopionych w bezbarwnej żywicy ozdobiły przystanek przy pl. Dąbrowskiego. Obok Teatru Wielkiego.
- Bałuty są dla łodzian tym, czym Praga dla warszawiaków - tłumaczy Agata Cuper z Bałuckiego Ośrodka Kultury. - Tu rozwija się swoisty folklor, a życie płynie własnym rytmem. Chcemy zaprosić mieszkańców Łodzi do wspólnego ożywienia tego miejsca.
Profesor zatrudniony na jednej z łódzkich uczelni za 2,5 tys. zł miał proponować dyplom ukończenia studiów podyplomowych. Wpadł po tym, jak "student" o wszystkim opowiedział policji.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.