Kibice grającego w czwartej lidze Widzewa kupili już 15 tys. 366 karnetów, czyli o 56 więcej, niż wynosił rekord Polski
W weekend (29 - 30 lipca) świętujemy 594. Urodziny Łodzi. Przygotowano wiele atrakcji.
Cztery mieszkania, cztery domy pomocy społecznej i świetlica środowiskowa. Tyle w ciągu ostatnich pięciu dni udało się wyremontować wolontariuszom z całego świata, którzy przyjechali do Łodzi w ramach Festiwalu ,,Kontakt".
- Takiego poruszenia się nie spodziewałam. W stacji krwiodawstwa trzeba było uruchomić dodatkowe stanowisko, bo tylu było chętnych do oddania krwi - mówi dr Renata Warężak-Kuciel, dyrektor medyczny łódzkiego pogotowia. - Oby to pomogło!
Miejski Ogród Zoologiczny powierzył budowę orientarium Mostom Łódź. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zwiedzający wejdą do odnowionego zoo jesienią 2020 roku.
Po czterech latach firma Tomadex przestaje być sponsorem technicznym ŁKS
Od początku sierpnia robotnicy zajmą kolejny fragment ul. Sienkiewicza. Na odcinku od Abramowskiego do Brzeźnej ulica będzie całkowicie nieprzejezdna.
Urząd Transportu Kolejowego opublikował raport o liczbie pasażerów podróżujących koleją. Pierwsze półrocze 2017 było rekordowe dla wszystkich przewoźników, ale największy wzrost liczby pasażerów zanotowała Łódzka Kolej Aglomeracyjna.
Studenci i absolwenci Politechniki Łódzkiej wyremontują Dom Dziecka przy ul. Wólczańskiej. Wszystko w ramach projektu Workcamp.
W Ministerstwie Rozwoju podpisano List intencyjny dotyczący wsparcia starań o przyznanie Łodzi praw do organizacji EXPO 2022.
Przed laty Zakłady Przemysłu Odzieżowego "ZETA" w Zgierzu szyły garnitury znane na całym świecie. Dziś fabryka została rozebrana, a w jej miejsce ma powstać centrum handlowe.
China Moses dała jeden z najlepszych koncertów, nie tylko jubileuszowej 10. edycji Letniej Akademii Jazzu, ale również w historii całej imprezy. Wcześniej taką energię był wstanie wykrzesać z siebie tylko niemiecki kolektyw Jazzanova.
Łódzcy radni zgodzili się, by miasto oddało park Klepacza Politechnice Łódzkiej. Przedstawiciele uczelni zapowiadają, że teren będzie dostępny dla mieszkańców. Ale tylko w godz. 6-22
- Druga liga jest dla nas zagadką, dlatego nie postawiliśmy jasnego celu. Nawet premie ustaliliśmy tylko na rundę jesienną, bo wtedy okaże się, jak mocny mamy zespół - mówi Tomasz Salski, prezes ŁKS
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.