Ericsson to duża firma. Na całym świecie pracuje w niej około 100 tys. ludzi. Inżynierowie Ericsson wykorzystują nowoczesne technologie, by rozmawiało nam się coraz lepiej.
W Manufakturze azjatycka sieciówka, w Porcie nowe boisko, Galeria przeprowadza modernizację, a Sukcesja poszerza ofertę gastronomiczną.
Drzewostan w parku 3 Maja wymaga szczególnej opieki - pisze do "Wyborczej" Stanisław Styczyński.
Doktor, spojrzał na mnie i powiedział: "Będzie dobrze. Nie bój nic". I odszedł z papierosem w ustach. I wiecie co? Było dobrze.
- Nie mogę powiedzieć, że spotkałem w życiu przeciętnego człowieka. Każdy ma jakąś szajbę, świadomie albo nieświadomie - powiedział kiedyś Janusz Kondratiuk krytykowi filmowemu Jackowi Szczerbie. W czwartek, 13 września, Muzeum Kinematografii...
Jest tyle sztuki opartej o hajs, cycki, buciki i imprezy. My stajemy po drugiej stronie - deklaruje L.U.C. i zaprasza na Stary Rynek. Tam jego zwariowany Big Band Rebel Babel spotka ze sobą dziedzictwo czterech kultur współtworzących Łódź.
Czy miasto Łódź ma przemyślaną promocję? I jaki przekaz na swój temat wysyła reszcie kraju? - Brakuje przede wszystkim określenia celu: co chcemy osiągnąć i kim jako miasto chcemy być - mówi dr hab. Wawrzyniec Rudolf z Wydziału Zarządzania UŁ.
W Łodzi brakuje przewijaków i miejsc do karmienia, a większość tramwajów i urzędów jest niedostosowana do potrzeb osób z małymi dziećmi.
Każdego roku 29 sierpnia świat we mnie zamiera. To dzień, kiedy wyobraźnia podsuwa mi obrazy, których nigdy nie oglądałam, a mimo to nieustannie czają się gdzieś pod powiekami.
Od września w Łodzi zaczną działać cztery nowe podstawówki. Oprócz pierwszaków do podstawówek będą też chodzić czwarto- i piątoklasiści.
Łodzianie od 1 lipca segregują śmieci z podziałem na pięć rodzajów odpadów. Czy mamy powody do optymizmu?
"Władze Łodzi zieleni nie cenią" pisaliśmy we wtorkowej (28 sierpnia) "Wyborczej".
Akcja rozbrajania w Łodzi niemieckich oddziałów w dzień proklamowania przez Polskę niepodległości to ważny element lokalnej historii walk wyzwoleńczych i część tożsamości miasta. Teraz każdy może doświadczyć tamtych emocji.
Joseph Roth, urodzony pod Lwowem austriacki dziennikarz i pisarz żydowskiego pochodzenia, w swojej powieści "Hotel Savoy" unieśmiertelnił Łódź z początku XX wieku.
Gdzieś w Polsce włamano się na zakrystię. Złodziej zrobił wszystko czyściutko. Żadnych śladów poza jednym. Pocałował obrazek Matki Boskiej.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.