Więcej
    Komentarze
    Zdjęcie nr 3 dedykuję chłopkowi Kropie, co to zeszpecił Plac Dąbrowskiego fontanną wg swojego niby gustu.
    @mikro_klik piękne te fontanny były....szkoda ich
    już oceniałe(a)ś
    4
    0
    To moja młodość. Oglądałem ze wzruszeniem. Super :)
    już oceniałe(a)ś
    12
    0
    Zdjęcie 17. Nie ulica "STRUGA" bo takiej nazwy nikt w Łodzi nikt nie używał, a jedynie Andrzeja. Każdy rodowity Łodzianin inaczej nie nazywał tej ulicy. Tą ulica nosiła nie formalną nazwę ulicy ANDRZEJA drodzy pismacy.
    już oceniałe(a)ś
    16
    4
    Bardzo dziekuje za powrot pieknych wspomnien mojego dziecinstwa z mojego rodzinnego miasta:)
    już oceniałe(a)ś
    8
    0
    Bardzo ciekawe zdjęcia. Gdybym nie miał własnego obrazu Łodzi z lat 80tych (byłem wtedy dzieckiem w wieku szkolnym) to zaryzykowałbym twierdzenie, że Łódź PRL wyglądała lepiej niż obecnie: proste tory i chodniki, większość fasad i elewacji zadbana, równa nawierzchnia jezdni. Być może takie były lata 70te, bo w końcówka lat 80tych to już Łódź rozsypująca się gospodarczo, społecznie i technicznie. Mam wrażenie, że dzieła zniszczenia dokończyły lata 90te, tylko zastanawia mnie jak można było nasze miasto doprowadzić do tak fatalnego stanu raptem przez 20 lat. Teraz dopiero widać zmiany na lepsze...
    @hr.barry.kent Sorry, ale na tych zdjęciach nie widzę ani prostych torów, ani równych chodników i nawierzchni jezdni. Elewacje budynków również w większości zapuszczone. A degradacja centrum miasta postępowała od 1945 roku do czasów obecnych. A zdegradowane obszary są teraz lepiej widoczne przy powoli rosnącej liczbie odnowionych budynków - na zasadzie kontrastu.
    już oceniałe(a)ś
    2
    2
    @hr.barry.kent To pierwsza połowa lat siedemdziesiątych, widać po ubiorach, samochodach (brak maluchów, tylko jeden 125p, poza tym - warszawa, syrena, trabant), tramwajach. Ledwo pamiętam tamten świat, ale coś jednak zostało.
    już oceniałe(a)ś
    3
    0
    Pracownikom UM polecam zdjęcia na których widać,że na Piotrkowskiej i przy Dw.Fabrycznym
    rosły drzewa i było sporo nowych nasadzeń.Nie po to byście mieli co ciąć.
    O pl.Dąbrowskiego nie ma nawet co mówić bo byłoby to karalne.
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    Mnie na zdjęciach z lat powojennych (aż do lat 80 ) fascynuje brak ludzi otyłych, zero grubasów. Niesamowite.
    @brejwik Bo nie było czego jeść. Żywność była wysyłana do CCCP. W samej tylko NRD stacjonowało pół miliona sowieckich żołnierzy. Nie tylko musieli dobrze zjeść ale byli odciągnięci od pracy na roli.
    już oceniałe(a)ś
    0
    1
    @zigzaur benzyna 5,50zł schab 54.zł, polędwica wołowa 74zł a kiełbasa zwyczajna 36 zł Zarobki w przemyśle tokarz 12zł/h plus do 30% premii.
    już oceniałe(a)ś
    3
    0
    @zigzaur Przesadzasz. Mój dziadek pokazywał mi jak bochenki chleba walały się po osiedlowych śmietnikach. To były lata 70-te. I mówił mi że takiego dziadostwa nie było w latach jego młodości tj. 1920-1930, był większy szacunek do bochenka chleba.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Dzisiaj chyba by już nikomu nie przyszedł do głowy tak durny pomysł, żeby wystawić 14 letnie dziecko by kierowało ruchem na środku skrzyżowania.
    już oceniałe(a)ś
    2
    0