Więcej
  Komentarze
  www.woda.edu.pl/artykuly/kanalizacja_w_lodzi/
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Ciekawy artykuł, ale nie mniej ciekawie i strasznie jest teraz, w XXI wieku. W wielu miejscach wybudowaliśmy wielkim kosztem kanalizację, a mimo to zdecydowana większość domów nie jest do niej podłączona. Raz że spory koszt przyłączenia, dwa że za odbiór ścieków płaci się tyle co za pobraną wodę. Dlatego jak dawniej zawartości szamb wsiąkają w ziemię, to co nie wsiąknie jest cichaczem, najczęściej nocą, wylewane na jezdnie. Zero zainteresowania Straży Miejskiej, służb ochrony środowiska, Sanepidu. A polityków, mających gęby pełne troski o środowisko, to już w ogóle nie interesuje. Nie ma rady, jak właściciel sam nie chce się podłączyć, należy to zrobić przymusowo na koszt miasta. Ale kosztem tym obciążyć, a jeśli nie płaci wpisać w hipotekę i egzekwować przez komornika. A za odbiór ścieków, jeśli w ulicy jest kanalizacja, obciążać wszystkich od razu po jej wybudowaniu. Tylko kto się odważy? To jest analogiczne do palenia śmieci. Też dużo pustych słów, a mało czynów.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Bardzo niedopracowany artykuł. I nie mówię tylko o dosyć oczywistym błędzie z ulicą Tuwima (od Piotrkowskiej do Nawrot???), ale o innych "szczegółach". Panie redaktorze, wybieranie szamba nawet dziś trwa dłużej, a dziś pompy są napędzane silnikami. Inne szczegóły też są słaaabe. Przykro mi, ale w godzinę można napisać lepszy i bardziej rzetelny artykuł. Czy godzina to za dużo?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  W 1932r wydzieliny całego 600 t. miasta szły Srebrzyńaką. Czy to była jedyna wylotówka z miasta, czy nieczystości odbierali tylko chłopi ze Złotna, jedynej wioski wkoło łodzi?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Tekst sprzed 7 la, czy chociaż byłą jakakolwiek korekta?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Rerererewiwiwitalililizazacja :-)
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  w dalszym ciągu pływa. Pozdrawiam właścicieli psów z Retkini. Ale coś się zmienia 1/10 sprząta po sobie.
  @lepetitprince IMHO na Zarzewie jest chyba trochę lepiej. Wydaje mi się że robi to powiedzmy 2-3/10.
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  @lepetitprince Zapraszam do Śródmiescia, np. Wschodnia przy parku :<<<
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @lepetitprince Pozdrawiaj chamów niesprzątających po swoich psach. Jak znam życie, widząc takiego oddalasz się dyskretnie, żeby nie urazić.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0