Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Ech, budka Zosia to było coś!
  @m.jaworska
  To tylko sentyment.
  Jedzenie? Wg dzisiejszych podstawowych standardów - syf.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  Był jeszcze "chinatown" tam gdzie dziś jest wejście do OFF Piotrkowskiej.

  A jedna z "bud" z placu Wolności przeniosła się w cywilizowane warunki i właścicielka działa jako Bistro Pauza w budynku Magdy przy wejściu do mini-marketu spożywczego. I są tam nadal te nasze łódzkie burgery z górą sałatek na wierzchu :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zapiekanki z pieczarkami na Fabrycznym. Mmm...
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Bar mleczny był dla ludzi. Wiele miast nadal ma i jadają w nich tłumy. A do luksusowej restauracji z obiadem za 30 I więcej zł wchodzi się maksymalnie raz na rok.
  @luscinia56
  Luksusowa restauracja i obiad za 30 zł? Chyba przystawka...
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  @luscinia56
  Proszę cię...

  Bary mleczne były socjalistyczną odpowiedzią na błyskawicznie rozwijające się w latach 60tych i 70tych sieci fast food'ów. Siermiężne, monotonne, takie ludowe...

  I założę się, że nie chciałbyś wniknąć w standardy higieniczne takich budek Zośka, barów Smakosz, czy Oaza czy Bonanza przy Dworcu Fabrycznym.

  Właściciele tych przybytków - robiąc majątki na sprzedaży w latach 70tych i 80tych - nie zauważyli błyskawicznie zmieniającego się rynku gastronomicznego.

  No, ale jak wiemy, to wszystko wina Balcerowicza, że teraz mamy konkurencję, o niebo wyższe standardy higieniczne. O uprzejmości w stronę klienta nie wspominam...
  już oceniałe(a)ś
  8
  3
  @rtrwt
  Co prawda historia barów mlecznych sięga IIRP i pewnie niejeden obywatel tejże dzięki nim mógł zjeść coś w przystępnych cenach w czasach Wielkiego Kryzysu, który i na IIRP odcisnął swe piętno, ale zawsze znajdzie się taki, co wrzaśnie „PRL!” czy „KOMUNIZM!”, a potem Doda „Hail Balcerowicz!”.

  Zatem co jest złego w tanich, dotowanych jadłodajniach, prócz tego, że nie spełniają standardów prestiżu Panicza?
  już oceniałe(a)ś
  10
  2