W meczu drugiej z trzecią drużyną ekstraklasy siatkarek ŁKS Commercecon gładko przegrał z Developresem Rzeszów i stracił pozycję wicelidera.
Z okazji XIX obchodów Dnia Islamu w Kościele Katolickim na zaproszenie abp. Grzegorza Rysia do Łodzi przyjechał najwyższy duchowny Ligi Muzułmańskiej w RP - mufti Nidal Abu Tabaq.
Rodzice, którzy przywozili swoje dzieci do szpitala przy Spornej, z trudem znajdowali miejsce do zaparkowania. Jeśli już im się udało, to auto trzeba było zostawić bardzo daleko. Akademia Sztuk Pięknych zdecydowała się im pomóc.
Już kilkadziesiąt firm wspiera finansowo odradzający się Widzew. Dlaczego? Z sentymentu, ale także dla reklamy.
Michał Kołodziejczak, lider stowarzyszenia rolników AGROunia, które miesiąc temu zablokowało autostradę A2, zapowiedział na poniedziałek początek "powstania chłopskiego". W rozmowie z "Wyborczą" przyznaje, że w grę wchodzą kolejne blokady dróg.
W związku z ostatnimi wydarzeniami bardzo intensywnie zajęliśmy się analizą "mowy nienawiści". I zaczynamy się chyba troszkę w tym gubić. Co można już zakwalifikować do tej kategorii, a czego jeszcze nie?
W budżecie województwa są 2 mln zł na in vitro. - Radni PiS chcą je zabrać - alarmuje Dariusz Joński, radny sejmiku z Inicjatywy Polskiej. Na wtorek zaplanowano protest przed urzędem marszałkowskim.
Szukając pomysłu na niedzielny obiad ponownie odwiedziliśmy Księży Młyn. Tym razem przekroczyliśmy mury pofabrycznego kompleksu loftów u Scheiblera i udaliśmy się do restauracji Ceský film
Choć do ukończenia budowy osiedla Ilumino pozostało kilka miesięcy, spora część elewacji jest już odsłonięta. Jak wygląda największa mieszkaniówka w centrum miasta? Przekonajcie się sami.
Sezon studniówkowy w pełni.
Łódzka firma Bio-Gen ma jedną z największych biofarm pijawki w Europie. Sprzedają je do Austrii, Belgii, Szwajcarii. A teraz chcą wysłać w kosmos.
Najbliższe dni będą stały pod znakiem wspomnień. A to dlatego, że w niedzielę (27 stycznia), w 74. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau i 25 lat po premierze do kin wraca "Lista Schindlera" Stevena Spielberga.
• Na dyfteryt umarłam i obudziłam się w trupiarni szpitala. Leżałam nago na kamiennej ławie, przykryta białym prześcieradłem.• 20 minut - tyle czasu mieszkańcy Osiedla Montwiłła-Mireckiego dostali zimą 1939/1940 roku.
W hicie 16. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet drugi w tabeli ŁKS Commercecon zmierzy się z trzecim Developresem Rzeszów.
W pierwszym tegorocznym sparingu Widzew pewnie pokonał Broń Radom
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.