- Nie można uciszyć milionów ludzi, którzy walcząc o planetę, wspólnym głosem krzyczą: "nie zabierajcie nam przyszłości!" - przekonywali uczestnicy piątkowego Strajku dla Ziemi. Łącznie było ich blisko tysiąc.
Po siedmiu kolejnych porażkach piłkarze ŁKS nareszcie wygrali mecz. Na razie tylko w Pucharze Polski, ale może to będzie oczekiwane przełamanie?
Z okazji 20-lecia łódzkiej fabryki koncern Whirlpool ogłosił nową inwestycję. W fabryce w Łodzi ruszy produkcja najnowocześniejszych kuchenek. Trafią do Ameryki i Skandynawii.
Wylosowanie pary Widzew - Legia Warszawa w kolejnej rundzie Pucharu Polski wywołało spore emocje w środowisku piłkarskim. Grubo przesadził klub z Warszawy
Walizkę z siedmioma pięciotygodniowymi szczeniakami znaleziono na leśnym przystanku w Woli Grzymkowej. "Szczeniaki nie jedzą jeszcze samodzielne, porzucenie ich to skazanie ich na śmierć".
Do Zduńskiej Woli przyjechał z woj. opolskiego. Dziewczynce powiedział, że popełniła wykroczenie drogowe. Straszył konsekwencjami. Żeby ich uniknąć, dziewczynka miała pójść z nim w ustronne miejsce. Usłyszał zarzut gwałtu małoletniej.
27-letni Mariusz P. jest już 22. podejrzanym w śledztwie prowadzonym przez ABW i Prokuraturę Regionalną. Chodzi o pranie brudnych pieniędzy i wprowadzanie do obrotu paliwa niewiadomego pochodzenia.
Pan Sławomir zatankował paliwo i gaz na łódzkiej stacji BP. Kasjerka na paragon nabiła tylko paliwo. Teraz koncern oskarża klienta o kradzież.
Adam Palma powraca z ciekawym projektem, w ramach którego prezentuje muzykę klasyczną w zupełnie nowej i zaskakującej odsłonie.
Hity w Pucharze Polski. Widzew zagra w Pucharze Polski na swoim stadionie z Legią Warszawa, a ŁKS z Górnikiem Zabrze.
Kontrola CBA w pabianickim magistracie trwała 7 miesięcy i skończyła się zawiadomieniem do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. W zawiadomieniu pojawiają się nazwiska m.in. prezydenta i skarbnika Pabianic.
- Light Move Festival w ubiegłym roku odwiedziło ponad 700 tys. osób. Jesteśmy przekonani, że ten rekord zostanie pobity, bo frekwencja sukcesywnie rośnie - nie ma wątpliwości Beata Konieczniak, dyrektor kreatywna imprezy.
- Pewne obostrzenia w mojej ocenie wciąż są zbyt ostre. Byłoby dużo łatwiej, gdyby konserwatorzy patrzyli łaskawszym okiem na to, co chcą robić inwestorzy - uważa Wojciech Rosicki, wiceprezydent Łodzi. Jak połączyć troskę o zabytek z aspiracjami...
W dniach 27-29 w Łodzi odbędzie się Festiwal Światła. Na wielu budynkach pojawią się specjalne iluminacje. Wymaga to wyłączenia wielu ulic wokół ul. Piotrkowskiej.
- Miałam 12 lat, kiedy zobaczyłam, jak wokół mnie staje grupa żołnierzy, a wśród nich, z karabinem, mąż mojej niani - opowiada Niloufar Rahnema-Baj, Polka irańskiego pochodzenia. W wyborach parlamentarnych 2019 kandyduje z łódzkiej listy Koalicji...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.