Skrzyżowanie ulic Struga z Piotrkowską to świetna lokalizacja, potencjał tego miejsca jest ogromny - mówi Henryk Wojciechowski, partner spółki Vu Value, która zajmuje się sprzedażą Saspolu.

Jedno z najstarszych łódzkich centrów rozrywkowo-handlowych jest na sprzedaż. Cena - 15 mln zł. Chodzi o Saspol, który znajduje się u zbiegu ulic Piotrkowskiej i Struga. Powstał w 1994 roku. Na początku XXI wieku, pomimo starań właściciela, opustoszał.

Inwestycje w Łodzi. Mieszkania zamiast centrum handlowego?

Obecnie działają tu drogeria i sklep odzieżowy. - I będą działać, nie wiemy, czy inwestor będzie zainteresowany bardziej prowadzeniem działalności handlowej, czy też zmianą funkcji – mówi Henryk Wojciechowski.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Opinie tego pośrednika Błeszyńskiego są tyle samo warte co "dziennikarstwo" Zboińskiej. Zabrakło wypowiedzi kliku "przypadkowych" przechodniów potwierdzających, że Łódź to miasto biedoty. Dumna jesteś z tych swoich wypocin, Zboińska?
  @JizusChristSuperstar
  Zgadzam się z tą opinią pośrednika. Przedstaw i uzasadnij swoją. Jeśli jakąś masz.
  już oceniałe(a)ś
  5
  4
  @mirkomzz
  To jest powielanie negatywnych stereotypów, hasło deprecjonujące i nieprawdziwe. A cytowanie jakiegoś przypadkowego pośrednika jest typowym łódzkim "dziennikarstwem". Żenada.
  już oceniałe(a)ś
  11
  4
  @JizusChristSuperstar
  Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wg GUS
  Łódź 7614,75
  Warszawa 9637,25
  Kraków 9905,84
  Wrocław 8883,74
  Poznań 9271,91
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @Montanus
  Zgadza się, ale czy to oznacza, że to miasto biedoty? To jest stereotypowe myślenie powielane przez "dziennikarzy" wyborczej. Czy ten "przypadkowy" pośrednik posłużył się jakimiś danymi? Nie, jebnął gównem, a Zboińska cytuje.
  już oceniałe(a)ś
  8
  2
  @Montanus
  To jest średnia, nie pokazująca ile jest w poszczególnych miastach osób bogatych czyli dysponujących dochodem rozporządzalnym np. powyżej 15 tys. zł. I ilu z nich "trwonienia" nadwyżek dokonuje w Łodzi a nie np. w Warszawie albo za granicą.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  @JizusChristSuperstar
  Ale prosiłem o uzasadnienie, jeśli nawet przyjąć że to co napisałeś to opinia a nie sztampowy hejt na dziennikarkę.
  już oceniałe(a)ś
  1
  5
  @mirkomzz
  Niby jakie uzasadnienie? Stopa bezrobocia na poziomie 4,5%? Przeciętne wynagrodzenie? Ilość bentleyów na mieszkańca? Jakiego uzasadnienia użył ten "pośrednik" poza rzuceniem hasła i które tobie się podoba? Cytowanie jakiejś z dupy wypowiedzi przez dziennikarkę jest hejtem.
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  @mirkomzz
  Pretensje do GUS i mediów, że jedni dopiero zaczęli publikować medianę (6998 brutto czyli trochę ponad 5000 netto dla Łodzi), a drugie ciągle pompują się średnią.

  Anyway, jeśli dwie osoby mają po 5000 do rączki, to idą po mieszkanko za małe kilkaset tysięcy, a nie mieszkanie w centrum. Notabene nie bardzo wiem, jakby mieli wybudować mieszkania w Saspolu bez gruntownej przebudowy wnętrz (mieszkanie to nie handel, naturalne światło jest wymagane)
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @JizusChristSuperstar
  Pośrednik, oceniając szanse dla tej nieruchomości, słusznie zauważył że Łódź to miasto biedoty. Cechą charakterystyczną biedoty jest m.in. posługiwanie się wulgaryzmami i obrażanie zamiast podjęcia rzeczowej, kulturalnej dyskusji. Jak widać ma to miejsce nawet na forum inteligenckiej (przynajmniej kiedyś) gazety.
  już oceniałe(a)ś
  2
  4
  @heterogeniczny_monolit
  Ale nie chodzi nawet o średnią czy medianę, tylko o liczbę osób które stać na bardzo drogie mieszkanie (także usługi czy towary), a do tego miałyby chęć je kupić w tym miejscu. Pomijając, że przebudowa Saspolu na budynek mieszkalny jest konstrukcyjnie nierealna. Efektywne wykorzystanie na handel, usługi czy biura jest też bez większych szans, czego dowodem stan aktualny i z ostatnich lat. Jak pamiętam właściciel wcześniej też usiłował sprzedać tę nieruchomość za teoretycznie niewielkie pieniądze, bez powodzenia. Jak to mówią "Tylko rynek jest obiektywny, z rynkiem się nie dyskutuje". I rynek powiedział - nie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  @mirkomzz
  Pośrednik kłapnął stereotypem, bez podania jakichkolwiek danych, dziennikarka bezmyślnie zacytowała, ty potulnie przytaknąłeś, ale od innych oczekujesz dyskusji. Widać podatny jesteś na takie hejterskie "dziennikarstwo".
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @heterogeniczny_monolit
  Ten budynek może być niesprzedawalny. Na mieszkania się nie nadaje raczej, biura są nowocześniejsze w innych lokalizacjach, a handel w manufakturze.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Ktoś chyba dawno nie był na Nowym Świecie czy Chmielnej ....
  już oceniałe(a)ś
  16
  1
  Po co fotka Domu Buta? -- jeśli pisze się o Saspolu!
  @wuka_lodz
  Pośrodku zdjęcia jest "Saspol".
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  przeciez mieszkanie w tym miejscu to byłaby żadna przyjemność.

  A dla komercyjnego zastosowania brakuje nie tyle parkingu dla GOŚCI, co jakiegokolwiek dostępu BIZNESOWEGO.

  Tam nie ma nawet jak dostarczyć towaru w jakiejkolwiek większej ilosci
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Pan Tomasz Bleszyński, pośrednik nieruchomości w Łodzi, swój komentarz o naszym mieście może sobie wsadzić w ....
  @agaj
  Połowa mieszkańców Łodzi zatrudnionych w przedsiębiorstwach, z których dane zbiera GUS (czyli odpadają np. wszystkie wymuszone JDG), zarabia maksymalnie 5100 na rękę. Mogą poczuć siłę swoich pieniędzy, kupując troszkę ponad pół metra kwadratowego mieszkania, pod warunkiem że przez miesiąc będą żyć powietrzem.

  BOGACTWO!

  PS. Nie zapominaj o około stu tysiącach kobiet w wieku poprodukcyjnym. Te to dopiero kitrają KASĘ.
  już oceniałe(a)ś
  6
  5
  @heterogeniczny_monolit
  To dotyczy całej Polandi. Sianie hejtu takimi wypocinami o biedocie niczemu nie służy.
  już oceniałe(a)ś
  6
  3
  @JizusChristSuperstar
  Nie. Nie całej. Są miasta, które radzą sobie lepiej, w których zarabia się więcej. W których są centrale firm, a natężenie prezesa na kilometr kwadratowy jest znacznie większe niż w Łodzi. W których nieruchomości mieszkalne za grube kilka milionów się sprzedają.

  Wreszcie jest trochę takich, które mają o wiele korzystniejszą piramidę wieku niż Łódź. Demografia skazuje Łódź na na powielenie sukcesu Detroit. Ale możesz nadal żyć w w wyparciu i pocieszać się, że skoro paru bogoli łódzkiego formatu wyniosło się do Rąbienia, Struży, Bukowca czy ELW, to w sumie jest dobrze. A nawet lepiej, teraz, dzięki ringowi, nawet nie muszą wjeżdżać do miasta, żeby pojechać do Warszawy.
  już oceniałe(a)ś
  6
  5
  @heterogeniczny_monolit
  Niewielkie różnice. Czy jak we Wrocławiu zarabiają 20% więcej, a za mieszkanie muszą zapłacić 30% więcej to są biedotą czy krezusami? O tym łódzkim Detroit mówi się od lat, ale jakoś nie chce się ten sen ziścić. Chodzi przede wszystkim o powielanie negatywnych stereotypów, bezmyślnie kopiowanych przez łódzkich "dziennikarzy" bzdur o menelstwie i biedocie. To jest kompleks niższości, nic więcej.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @JizusChristSuperstar

  "W 2023 roku mediana płac w Polsce wyniosła 7 144 PLN. W województwie dolnośląskim mediana zarobków wyniosła 7 500 PLN i była niższa tylko od mediany dla województwa mazowieckiego."

  średnia większa o 20pp, mediana w województwie większa o 10pp. Hmmm…

  Ceny mieszkań są dobrym wskaźnikiem, szczególnie transakcyjne, bo pokazują ile ludzie są w stanie zapłacić. Jak widać, we Wrocławiu są w stanie dać sporo więcej.

  ABT. Detroit: weź sobie zobacz dane demograficzne, szczególnie piramidę wieku i przestań żyć w wyparciu. Masz miasto zaplanowane na jakiś milion mieszkańców, które niezmiennie od 30 lat traci 5000 obywateli rocznie. Których w tej chwili zostało jakieś 650 tysięcy. Z których to około 15% to są kobiety w wieku poprodukcyjnym. Gdzie maksimum dla ludzi w średnim wieku jest przesunięte o jakieś 5 lat w górę w stosunku do innych miast. W tym samym czasie dzieci i młodzież do 19 roku życia, obu płci, masz następne 15%. No ale propagandowe służby Zdanowskiej zrobiły dętą estymację na podstawie ruchu GSM i powiedziały że jest super, wykazując, że mieszkańcy obwarzanka przyjeżdzają codziennie pracować w Łodzi. WaWaWeeWa! Samu bym na to nie wpadło!

  TERRAIN AHEAD! TERRAIN AHEAD! PULL UP! PULL UP! PULL UP!

  (Odgłos przełącznika kontrolującego TAWS).
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Poproszę o definicję biedoty wg Błeszyńskiego. Bez tego artykuł nie ma sensu. Z tą definicją będzie często cytowany w kategorii "humor sezonu ogórkowego".
  @lodz22
  Tu chodzi o klikalność. Jebnąć kontrowersyjnym hasłem, zrobić gó...burze, niech się klika. Oto "dziennikarstwo" łódzkiej GW.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Ani Saspolu, ani Domu Buta nikt rozsądny nie kupi naewt za 1 zł. Najpierw trzeba zbudować parkingi, potem zastanowić się jaki charakter ma mieć ulica Piotrkowska i jeszcze poczekać żeby przyszywani właściciele kamienic poszli po rozum do głowy i obnizyli czynsze w lokalach. A tak na marginesie - ile kosztuje codzienne mycie betonu i podlewanie kwiatków na Piotkowskiej?????? A eksperci to są ludzie którzy stworzą argumenty dla każdego , tylko zalezy za ile.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Dlaczego niektórych tak dotknęło, że Łódź to miasto biedaków? Taka jest rzeczywistość.
  już oceniałe(a)ś
  10
  9