Po tym, jak prezydent Andrzej Duda uhonorował Antoniego Macierewicza Orderem Orła Białego, swoje odznaczenie zwraca głowie państwa łodzianin Robert Skowroński.
W Atlas Arenie trwa Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Do Łodzi zjechali wystawcy z całej Polski. Między stoiskami przemykają uczestnicy imprezy przebrani za postaci z anime czy mangi.
Tylko w 2022 roku w Łodzi zainwestowało co najmniej sześć firm. Dzięki temu pracę znalazło już kilkaset osób, kolejne miejsca pracy wciąż powstają. Jednocześnie miasto przyciąga następnych inwestorów, którzy otwierają drzwi przed nowymi pracownikami.
Legendarny Sędziwój jako pracownik EC1 i tunel średnicowy w Łodzi na jednej z okładek niezwykłego komiksu wydanego ze środków Unii Europejskiej, który porusza m.in. problem praw społeczności LGBT+.
Bazar z turecką odzieżą i martyrologia strajków w zakładach włókienniczych - to zdaniem grupy "Bronimy mody" zapamiętają odwiedzający wystawę "Miasto - Moda - Maszyna". - To nie jest konflikt merytoryczny, tylko spór o to, jak pamiętamy przeszłość -...
Light Move Festival - flagowa impreza plenerowa Łodzi - potrwa do niedzieli. Łodzianie podziwiają mappingi nie tylko na kamienicach. EC1, cerkiew przy Kilińskiego, park Moniuszki ubrane w światło wyglądają zupełnie inaczej. Musicie to zobaczyć.
Budynek z 1894 roku przy Kilińskiego 49 z formalnoprawnego punktu widzenia przestał być chroniony jako zabytek. Władze samorządowe Łodzi liczą, że uda się go jak najszybciej wyburzyć.
Fotowoltaika - tak. Ale czy na pewno na dachu kościoła? Łódzka parafia otrzymała dofinansowanie WFOŚiGW, ale nie zapytała o zgodę na montaż konserwatora zabytków.
To była trudna ciąża i trudny poród. Adelina miała guz większy niż główkę. Lekarze z ICZMP prowadzili ciążę i operowali noworodka. Są dobrej myśli. - Czuję wielką wdzięczność - mówi mama dziewczynki.
Jesienią, niemal równocześnie, powinny rozpocząć się prace budowlane na ul. Przybyszewskiego. Przebudowa obejmuje dwa odcinki pomiędzy pl. Reymonta a al. Śmigłego-Rydza.
Dwie dziewczynki w wieku 3 i 10 lat oraz opiekująca się nimi kobieta trafiły do szpitali na skutek potrącenia przez samochód. Wypadek miał miejsce 22 września wieczorem w Serokach pod Łowiczem.
Przelane przez wojewodę łódzkiego blisko 42 mln zł wystarczą na wypłacenie łodzianom dodatków węglowych. Dyrektor CŚS w Łodzi Agnieszka Łukasik mówi, że pieniądze na kontach mieszkańców prawdopodobnie znajdą się już w poniedziałek, 26 września.
Ostatnio mieszkańcy Lublinka wyrażali swoje obawy i zgłaszali uwagi co do przebiegu Kolei Dużych Prędkości na terenie Łodzi. Do 15 listopada, za pośrednictwem ZDiT, można podawać propozycje doprecyzowania rozwiązań projektowych.
Wypadek lotniczy. W czasie skoków spadochronowych pod Piotrkowem Trybunalskim doszło do tragedii. Jeden ze skoczków nie żyje, drugi jest w ciężkim stanie.
To już 12. edycja Light Move Festival, największej pod względem frekwencji imprezy w Łodzi, która potrwa od 23 do 25 września. Tegoroczne filary to światło i dźwięk.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.