Historia Łodzi. Zamiast modernistycznej przeszklonej bryły wyszła socrealistyczna budowla w stylu Pałacu Kultury i Nauki. Tak wyglądał pierwszy łódzki wieżowiec - oraz Łódź - w 1977 roku.
Komunikacja w Łodzi. Od poniedziałku, 25 kwietnia na ul. Franciszkańską i ul. Kilińskiego częściowo wrócą tramwaje MPK Łódź. Pasażerowie będą mogli pojechać na trasie ze Stoków do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Równy chodnik, nowy plac zabaw, sterylizacja bezdomnych zwierząt, książki dla biblioteki, a może nasadzenia w osiedlowym parku? Od środy 20 kwietnia można składać wnioski. Tym razem Łódzki Budżet Obywatelski ma w puli 26 mln zł.
Coraz więcej nowych mieszkań jest wyposażonych w system smart home. Rosną wymagania klientów choćby w kwestii efektywności energetycznej, co sprawia, że wzrasta również zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie tzw. inteligentnego budownictwa....
Wielkanoc za nami, ale w lodówce zostało jedzenie? Nie wyrzucaj go do śmietnika, ale podziel się z innymi. Rozwiązaniem może być jadłodzielnia. Sprawdź adresy w Łodzi.
Drogi w Łodzi. To już pewne. We wtorek, 19 kwietnia ul. Traktorowa zostanie otwarta dla samochodów i autobusów MPK Łódź. Inwestycja została zakończona cztery miesiące po terminie.
Koronawirus. - Już to kiedyś mówiłem i chętnie powtórzę - infekcji wirusowej nie da się zatrzymać żadnymi znanymi nam metodami przy w miarę sprawnym funkcjonowaniu społeczeństwa. No, chyba że zdecydujemy się wyjechać do dżungli albo puszczy i...
Pomoc dla Ukrainy. Firma przystosowała część pomieszczeń biurowych, tak aby mogły pełnić funkcję tymczasowego miejsca zakwaterowania. W pomieszczeniach biurowych BSH w podłódzkim Bukowcu powstały trzydzieści dwa miejsca noclegowe.
- Wszyscy nam pomagają, chcą nas nakarmić, dać ubranie, zaoferować pracę. Chcą, żebyśmy poczuli się jak w domu. Ale nigdy nie poczujemy się tutaj jak w domu, bo nasze serce i myśli są w Ukrainie. To nie jest nasze miejsce, czegokolwiek byście nie...
Pomoc dla Ukrainy. Historycy z Uniwersytetu Łódzkiego kupili sprzęt dla walczących Ukraińców i nadal prowadzą zbiórkę. - Współpracujemy od wielu lat z naukowcami i nauczycielami z Ukrainy. Dziś ci ludzie zamienili książki na karabin, a za...
Metoda, której poddawani są uchodźcy z Ukrainy, w latach 90. była wykorzystywana w łagodzeniu traum u żołnierzy wracających z Zatoki Perskiej. Wtedy podczas zajęć wykorzystywano... dłoń terapeuty. Teraz podobną funkcję pełnią gogle wirtualnej...
I liga. Piłkarze Widzewa rzutem na taśmę zapewnili sobie zwycięstwo i tym samym nadal zajmują drugie miejsce w tabeli.
ŁKS ma coraz wiekszy problem, aby utrzymać się w strefie brażowej. Remis z Zagłębiem Sosnowiec to niemal jak porażka.
4 tys. zgłoszeń i tylko 44 finalistów, którzy mogli pokazać swoje innowacyjne pomysły podczas finałowej gali w Turcji. Polskę jako jedyni reprezentowali studenci Politechniki Łódzkiej, twórcy bionicznej protezy dłoni.
"Uprawiany był po prostu terror konsumpcyjny" - uważali przedwojenni łodzianie po świętach wielkanocnych, choć już nie jedli 52 ciast i nie pili 365 gąsiorów węgrzyna jak litewska szlachta.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.