Policjanci z Łodzi w 2021 wykryli sprawców zaledwie 42 proc. kradzieży samochodów, 35,15 proc. kradzieży z włamaniem. - Bo w przypadku dużych miast sprawdza się, niestety, zasada, że najciemniej jest pod latarnią - komentuje kom. Krzysztof Balcer.
Wiosna w Łodzi. Park im. Klepacza słynie z łanów kwitnącej cebulicy syberyjskiej. Właśnie można je oglądać.
Historia Łodzi. Mało kto pamięta, że Łódź miała stać się stolicą Generalnego Gubernatorstwa. Hans Frank, desygnowany na szefa okupowanych ziem polskich, przygotowywał sobie tutaj biuro.
Psychiatra o zdrowiu psychicznym w kryzysie: - Reakcje z początku pandemii i początku wojny są analogiczne. Wtedy kupowaliśmy cukier, mąkę i sosy, a nawet papier toaletowy. Teraz zabrakło benzyny i gotówki w bankomatach.
30 i 31 marca w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się "Arena Młodych". Abp Grzegorz Ryś zaprasza na spotkanie uczniów łódzkich szkół podstawowych i średnich.
Międzynarodowy Dzień Teatru w Łodzi. "Wiśniowy sad" w reż. Małgorzaty Warsickiej nie stał się częścią bojkotu rosyjskiej kultury po agresji Rosji na Ukrainę, jak np. musical o Rachmaninowie, którego nie zobaczymy na kwietniowym festiwalu...
Jak urbanizacja wypływa na zmiany w organizmach ptaków na poziomie genetycznym? Zbadają to naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego.
To nie jest przypadek, że pierwszy polski szczyt klimatyczny odbędzie się w Łodzi. Wspólnie z prezydent Hanną Zdanowską otworzy go Frans Timmermans - odpowiedzialny za wdrażanie Europejskiego Zielonego Ładu wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.
- Przepracowanie traumy związanej z wojną w Ukrainie zajmie długie lata. Zadanie na teraz to nie dać się sparaliżować strachowi, nie odrzucać życia - mówi Anna Komirenko, ukraińska psycholożka mieszkająca w Łodzi.
Pogrzeb pierwszego łódzkiego biskupa, powitanie jadących z Berlina kolarzy i... trumny z ciałem świętego. Czym jeszcze żyli łodzianie w latach 20. i 30. XX wieku - można zobaczyć na zdjęciach z Narodowego Archiwum Cyfrowego.
Trwają ostatnie prace przed otwarciem Orientarium, drugiego obiektu tego formatu w Polsce - po wrocławskim Afrykarium. Zoo w Łodzi jeszcze nie podaje dokładnego terminu, ale zwierzęta są już na swoich wybiegach.
Pomoc dla Ukrainy. Uniwersytet Łódzki dysponuje łącznie 277 miejscami w 120 pokojach dla osób potrzebujących. - Pobyt dla rodzin naszych studentów będzie bezpłatny, przynajmniej do 31 marca - informuje uczelnia.
Śmieci na ulicach Żeligowskiego, Wschodniej, Limanowskiego, Dąbrowskiego... Na interaktywnej mapie stworzonej przez naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego codziennie przybywają dzikie wysypiska.
Swoje źródła ma tutaj Bzura, są ścieżki piesze, rowerowe i wiele miejsc do wypoczynku. Już w niedzielę wiosenną wycieczkę po rezerwacie w Lesie Łagiewnickim poprowadzi przewodniczka. Wstęp wolny.
Piłkarze Widzewa pokonali mistrza Polski w meczu kontrolnym. W łódzkim zespole testowany był bramkarz.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.