Lewica skierowała do Sejmu projekt ustawy, która ma za zadanie zatrzymać wzrosty cen paliw. Ceny miałyby spaść kosztem części zysków PKN Orlen.
Główna opowieść ministra Przemysława Czarnka była uderzająca: "Wyniki matur są lepsze, bo praca w szkołach była już w tym minionym roku normalna, czyli stacjonarna." To nie jest prawdą.
Kobieta kierująca ciężarówką zginęła w wypadku na autostradzie A1 w okolicy Gomunic niedaleko Radomska. W karambolu uczestniczyły też trzy inne ciężarówki.
Według ustaleń policjantów biwak, podczas którego w Zalewie Sulejowskim utopił się 17-letni Wiktor, nie był oficjalnie zgłoszony do kuratorium oświaty. Organizator był wolontariuszem organizacji pozarządowej, ale ta stanowczo odcina się od tego...
- Władzom Łodzi musi zależeć na jak najszybszym zakończeniu strajku pracowników MOPS-u - uważają przedstawiciele partii Razem. I apelują o wznowienie rozmów z protestującymi.
Jedno z największych widowisk muzycznych zawita również do Łodzi - konkretnie do EC1. Letnie Brzemienia to wydarzenie skupiające najlepszych artystów z całego kraju.
Widzew Łódź wygrał ostatni letni sparing. Kolejny mecz łodzian - już o ligowe punkty w ekstraklasie.
TomTom - jeden z czołowych łódzkich pracodawców z branży IT - zapowiedział zwolnienie 208 pracowników lokalnego biura. To element globalnej strategii restrukturyzacji firmy.
- Widziałam, jak cegła leci na chodnik. Całe szczęście, że akurat nikt tędy nie przechodził - mówi lokatorka jednego z budynków przy ul. Kilińskiego. Sprawdzamy, czy kamienice w Łodzi są odpowiednio zabezpieczone.
- Ja pana proszę, niech im pan coś powie, bo się do lekarza spóźnię - prawie płakała kobieta w ciąży. - Droga pani, my tu jesteśmy tylko po to, żeby ich kto nie rozjechał - wzdychał policjant. A po skrzyżowaniu marszałków chodzili pracownicy MOPS.
Matura 2022. - Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że mamy prawo zapoznać się z pracą i podważyć wynik, jeżeli czujemy, że mogliśmy zostać źle ocenieni - mówią łódzcy maturzyści.
"Do Wschodu. Nocne sąsiadów rozmowy" to pięć spotkań autorskich, warsztaty haftu, spacer i koncert, a na zakończenie - afterparty w klubie Ignorantka z ukraińską muzyką elektroniczną.
Japońska firma Daikin - światowy potentat w produkcji pomp ciepła i systemów klimatyzacyjnych - ogłosiła pod Łodzią inwestycję wartą 300 mln euro. Przedstawiciel firmy porównuje ją do takich marek jak Tesla, SpaceX czy iPhone.
Z dnia na dzień rozszerza się protest egzaminatorów w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Czy akcja obejmie także WORD w Łodzi i czy przyszli kandydaci na kierowców mają powody do obaw?
Sprawcą poważnego wypadku w łódzkim parku Poniatowskiego okazał 17-latek, obcokrajowiec. Za spowodowanie wypadku i nieudzielenie pomocy nieprzytomnej kobiecie grozi mu nawet do 8 lat więzienia.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.