Statystyki dotyczące epidemii koronawirusa są coraz bardziej niepokojące. W ciągu ostatniej doby zakażenie potwierdzono u 2236 osób. W Łódzkiem - u 155 osób.
Do tej pory nieznane są przyczyny wypadku, do którego doszło przed godz. 6 rano w Podolinie. 24-latka jadąca samochodem osobowym uderzyła w dom jednorodzinny. Nie udało się jej uratować
Przy ul. Przybyszewskiego w Łodzi powstaje nowe siedziba jednostki straży pożarnej. Inwestycja ma kosztować 25 mln zł. Dzięki niej strażacy szybciej dojadą do wypadku na autostradzie A1.
Zdenerwował się, kiedy po powrocie do domu późnym wieczorem zobaczył, że zwierzę załatwiło potrzebę fizjologiczną na podłogę w korytarzu. Uznał, że nie chce mieć psa i wyrzucił go do śmietnika.
To dobra wiadomość: PKP PLK rozważy, czy w ramach budowy tunelu średnicowego może zbudować czwartą stację na terenie Łodzi. Zła wiadomość: przez epidemię koronawirusa wykonawca ma duży problem ze sprowadzeniem 150 pracowników z Turcji.
Zatrzymanie braci służących w łódzkiej policji jest tematem numer jeden w komendzie wojewódzkiej. - To cios dla policji i bezpieczeństwa publicznego - mówi nasz informator.
Potwierdzono zakażenie koronawirusem w trzech łódzkich liceach, dwóch szkołach podstawowych i jednym przedszkolu.
Życie Kinskiego opowiadane jest ze Sceny Monopolis chronologicznie, językiem bohatera. Czyli mocnym. Bo wspomnienia Kinskiego są momentami przerażające.
Posłowie Koalicji Obywatelskiej weszli z kontrolą do wojewody łódzkiego. Chcą sprawdzić, czy w ramach walki z epidemią koronawirusa nie dochodzi tam do podobnych nieprawidłowości, jak w Ministerstwie Zdrowia. W biurze wojewody odpowiadają, że to...
- Przemysław Czarnek jest jedną z najgorszych osób, które mogłyby trafić na stanowisko ministra edukacji i nauki - mówi Marcin Lipiński, łódzki licealista. Namawia uczniów i nauczycieli, by w ramach protestu przychodzili do szkoły ubrani na czarno.
Nie dwa, a trzy przystanki powstaną na trasie tunelu średnicowego w Łodzi. Stacja nazywana roboczo "Łódź Koziny" znajdzie się w pobliżu alei Włókniarzy.
Studenci Uniwersytetu Łódzkiego zajęcia rozpoczną dopiero 19 października. W poniedziałek, 5 października oficjalnie jednak zainaugurowano rok akademicki 2020/2021.
Rośnie liczba zakażonych koronawirusem. - Widzimy, jak ludzie zachowują się na ulicach. Oni już odwołali epidemię - mówią lekarze. W Łodzi młodzi i starzy świętowali wspólnie 100-lecie swojej kamienicy.
- Ani w łódzkim szpitalu zakaźnym, ani w szpitalu w Zgierzu nie ma już miejsc dla chorych z koronawirusem - słyszymy w izbie przyjęć szpitala w Zgierzu. - Nie ma łóżek, a zaraz zabraknie lekarzy - mówią w szpitalu Biegańskiego w Łodzi.
Śpię mało, bywa tak, że nie mogę spać w ogóle, bo sprawy z całego dnia kotłują się w głowie. Pamiętam, że takie odczucie miałam po urodzeniu pierwszego dziecka, że nigdy się już nie wyśpię.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.