Kolejna inwestycja w prestiżowym miejscu w Łodzi zmienia swój charakter. Na jednohektarowej działce na terenie Nowego Centrum Łodzi powstaną budynki wielorodzinne. Wcześniej planowano postawić tam biurowce.
- Coś zaczęło się dziać - mówi Marcin Paszkowski, mieszkaniec ul. Legionów 59 w Łodzi. - Słyszeliśmy, że tarcza drążąca tunel średnicowy będzie tędy przechodziła. Ale kiedy i dokąd mielibyśmy się wyprowadzić, wciąż nie wiemy.
Choć znacząco mniej mieszkań sprzedali w ostatnich miesiącach deweloperzy w Łodzi, cena za metr, zamiast spaść, poszybowała w górę. To największy wzrost wśród dużych miast w Polsce.
Już w listopadzie Widzew dostał propozycję korzystania na wyłączność z loży prezydenckiej na stadionie, o którą od tygodni kłóci się z miastem. Ale jego szefowie odmówili. - Chodzi o zasady - tłumaczą.
Praca w Łodzi. Niemal wszystkie specjalne strefy ekonomiczne w Polsce odnotowały w 2022 niższą niż w 2021 wartość inwestycji. "Niemal" - bo wyjątkiem jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.
Jest to największe tego typu znalezisko na terenie Łodzi w ostatnich latach. Odkrycie tej skali czasami zdarza się archeologowi raz w życiu.
Znamy już firmę, która może dostarczyć nowe pociągi, które województwo łódzkie przekaże ŁKA. To bydgoska PESA, która zaoferowała pojazd, którego do tej pory żaden polski przewoźnik nie ma.
Drogi w Łodzi. Trwa przebudowa ulic Ogrodowej i Północnej. Zakończono już między innymi prace przy zabezpieczaniu kanału rzeki Łódki, bez których nie można byłoby pójść dalej. Tak powstają Bulwary Północne.
- Przeczekamy trzy, cztery miesiące. Może kryzys do tego czasu złagodnieje - mówi właściciel cukierni Kacperek przy ul. Krawieckiej w Łodzi. Jeszcze w listopadzie mówił, że prawdopodobnie będzie musiał zamknąć jeden z pięciu punktów sprzedaży.
Woonerfy w Łodzi rosną jak grzyby po deszczu. Urząd Miasta Łodzi buduje je już nawet poza ścisłym centrum miasta. Są miejsca, gdzie mieszkańcy woonerfów jednak nie chcą i wytykają związane z nimi problemy. Jeden z tych problemów jest szczególnie...
Problemem muzeów są grzyby. W rzeźbach Aliny Szapocznikow jest żywica, która cuchnie. W asamblażach Władysława Hasiora - chleb, który pleśnieje. A z abakanów wylatują całe kolonie moli.
"Słychać wycie, znakomicie" to jest słynne powiedzenie prawicowych mediów. Przemoc - także symboliczna - jest charakterystyczna dla ustrojów zamkniętych i totalitarnych - pisze prof. Jarosław Płuciennik.
Nowe przedszkola, pieniądze dla Centrum Zdrowia Matki Polki i wiele inwestycji drogowych - to tylko niektóre z inwestycji w Łodzi, zaproponowanych do budżetu państwa przez senatorów opozycyjnych z województwa łódzkiego.
Na ciele mężczyzny, którego zwłoki 1 stycznia znaleziono w kamienicy przy ul. Wojska Polskiego, znajdowały się liczne rany, zadane jeszcze przed podpaleniem.
Piłkarze ŁKS we wtorek (3 stycznia) rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej I ligi.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.