Tumany pyłu z budowy ulicy Wojska Polskiego unoszą się nad okolicą. To wina budowlańców, którzy z całym impetem wjeżdżają ciężkim sprzętem na remontowane skrzyżowanie.
Tegoroczna matura miała być trudniejsza. Skończyło się na zapowiedziach. - Uczniom ułatwiono życie - komentują nauczyciele.
- Bez szybkiego dopływu środków nie będziemy w stanie dalej ratować zabytkowych kamienic w Śródmieściu - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
Przełamanie Widzewa przyszło w samą porę. Po golu Dominika Kuna łódzki beniaminek zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie.
Ogród Botaniczny to miejsce, gdzie można zapomnieć, że miasto jest tak blisko. Romantyczny spacer? Odpoczynek po pracy? A może rodzinna przechadzka? To miejsce przyciąga ludzi, ptaki i owady. Zobaczcie, jakie jest piękne.
Ukraińcy byli pytani o to, czy planują zostać w Łodzi. Co siódmy przekonał się z kolei na tyle do Łodzi, że wiąże z nią dalsze plany życiowe.
- Lotos był bardziej perspektywiczną spółką niż Orlen, który powoli zmienia się w taki "groch z kapustą", od mediów po paczkomaty - mówił przed sądem Jan Trzciński, jeden z aktcjonariuszy Lotosu, który był przeciwko włączeniu jej do Orlenu.
W bieżącej edycji Urząd Miasta Łodzi przeznaczył na realizację projektów niespełna 30 mln zł.
Początek maja to zmiany dla pasażerów ŁKA. Te dotyczą sposobu i terminów przewożenia rowerów i hulajnóg w pociągach samorządowej spółki. Łódzka Kolej Aglomeracyjna tłumaczy to względami bezpieczeństwa oraz zwiększeniem komfortu podróżnych.
Budowa trasy tramwajowej do Pabianic jest już bardzo opóźniona. Inwestycji nie udało się zakończyć ani we wrześniu 2021 r., ani w czerwcu 2022 r. Jednak władze Pabianic określiły nowy termin, w którym wagony MPK miałyby znów kursować z Łodzi.
Budowa tunelu średnicowego pod Łodzią miała się zakończyć już w grudniu 2021 r., a pierwsze pociągi miały nim kursować rok później. Teraz wiadomo, że prace są opóźnione o co najmniej trzy lata.
W poniedziałek (8 maja) rozpoczyna się najbardziej energetyczny z festiwali - Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi. Na scenach teatrów Nowego, Arlekina i Studyjnego zaprezentują się młodzi, czuli i wrażliwi. Kibicujmy im!
Marsz Równości 2023 w Łodzi już 13 maja. Odędzie się pod hasłem wewnętrznej solidarności. Bo społeczność LGBTQ+ nie jest wolna od uprzedzeń.
Czy Philip Platek zostanie inwestorem ŁKS? - takie pytanie najczęściej padało po meczu łodzian z Wisłą Kraków.
Pamiętacie te dyskusje sprzed kilku miesięcy, że Unia Europejska chce zmusić nas do jedzenia owadów? I histerię prawej sceny politycznej? Mnie nikt nie zmuszał. Czy żałuję? Nie.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.