- Drewniaki znikają i jest ich w Łodzi coraz mniej, dlatego stały się dla mnie tak ważne - mówi Łukasz z Bałut.
Nowe słowa czasami są niewinne, ale mogą być także niebezpieczne, tak jak skrajnie niebezpieczni są antyszczepionkowcy, choć płaskoziemcy już mniej, bo ich teorie nie wpływają tak bardzo na praktykę społeczną, jak antyszczepionkowców.
- Tylko nie pisz, że to ulica pijaków! - mówi Dariusz Frankiewicz, który przy Wschodniej w Łodzi pracuje od 41 lat. Ulica przechodzi rewitalizację.
O jednej z piosenkarek, która przeszła wiele operacji plastycznych, napisałam, że wygląda jak ktoś, kto zapomniał umrzeć. Potem przeczytałam, że ona źle sobie radzi ze starością. Poczułam się jak wychłostana po ryju. Uświadomiłam sobie, że każdy ma...
Mieszkańcy łódzkiego Złotna i Konstantynowa swoje wywalczyli. Linia Kolei Dużych Prędkości ominie ich domy. O to samo walczy osiedle Mileszki. Grożą blokadą dróg w Łodzi.
- W maju byliśmy rozczarowani, zaniepokojeni, że pomocy tak długo nie ma. Dziś mamy wrzesień i jesteśmy już wkurzeni - mówi Anna Midera, prezes spółki zarządzającej lotniskiem w Łodzi.
Kamil Maćkowiak wypróbowuje już na publiczności nowy monodram, tym razem mroczny, o Klausie Kinskim. Premiera na Scenie Monopolis w październiku. Co nas czeka w innych teatrach w Łodzi?
Piotrkowska skupia w sobie jak w soczewce wszystkie problemy dręczące dzisiejszą Łódź. Z kolei problemy samej Piotrkowskiej przerosły skalą problemy niejednego sporego miasta. Piotrkowska wrosła w Łódź i ją przerosła.
Dla dzieci krótkie pożegnania przed szkołą czy przedszkolem, które teraz podczas pandemii są wymuszone przez reżim sanitarny, mogą stanowić największy problem.
W tęczowym środowisku narasta złość. Nie jestem zachwycona, gdy Margot pokazuje środkowy palec. Ale, do licha, ile można stać spokojnie, gdy na ciebie plują i rzucają jajkami?
Bluzki, sukienki, płaszcze. Wszystko z recyklingowanej bawełny bielonej solą morską i farbowane barwnikami z ziół i roślin. Rozmowa z Marzeną Hans, właścicielką nowej marki ciuchów z recyklingu.
- Okres pandemii koronawirusa to szansa, żeby dyrektorzy szkół, nauczyciele zaczęli myśleć autonomicznie, przestali się oglądać na władzę - komentuje prof. Bogusław Śliwerski, znany łódzki pedagog.
- W klasie zawsze jest jakiś hałas, szum, ktoś po cichu je kanapkę, odwraca się, a tak wyłączam kamerę i przynajmniej tego nie widzę - mówi nauczycielka. Druga ma inne zdanie: - Tylko na żywo mogę zaobserwować, jak dziecko rozwija umiejętności, z...
Sielskie krajobrazy, ściernisko, wiejska droga prowadząca gdzieś za horyzont. Jeśli lubisz fotografować przyrodę, może wyślesz zdjęcie na konkurs? Zgłoszenia przyjmowane są do 16 października.
Najpierw było szukanie śladów życia na Marsie, potem mikroorganizmów żyjących w pustynnych skałach, teraz 2,5 mln euro grantu z UE. W planach - pilotażowy zakład produkcyjny naturalnego pigmentu chroniącego człowieka przed promieniowaniem UV.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.