PZPN oddalił wniosek Widzewa o powtórzenie meczu Pucharu Polski z Wisłą Kraków. Sędzia uznał w nim nieprawidłowego gola, który padł dla Wisły.
W Łódzkiem kolejny już dzień trwa protest rolników. Ciągniki stoją na rondzie pod Strykowem. Zablokowana też jest autostrada A2 na wysokości węzła Emilia. Kolejne utrudnienia będą po weekendzie - tym razem w powiecie poddębickim.
- Prawdopodobna jest druga tura, w której znajdzie się Hanna Zdanowska, ale kto zostanie jej rywalem będzie zależało od dynamiki kampanii wyborczej - twierdzi dr Paweł Kowalski, politolog, wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego.
- Przyłączenie się małej miejscowości do dużego miasta jest stratą dla lokalnej społeczności, a zyskiem wielkiego miasta - mówi dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. - Tak jest nie tylko w Łodzi.
"Coming out" Maty w programie "Autentyczni" ma i złą, i dobrą stronę. Ta lepsza jest taka, że mogę głośno powiedzieć: "Halo, halo, panie Mata, to nie jest cały obraz autyzmu".
Korepetycje to konieczność, czy owczy pęd? - To tak, jakby ktoś wierzył, że wystarczy się leczyć wyłącznie na NFZ. A nie wystarczy. Trzeba wizyt prywatnych - tłumaczą rodzice.
Janusz Korwin-Mikke nie będzie miał okazji do wygłoszenia swych poglądów w łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej. Informacja o spotkaniu wprawdzie pojawiła się w mediach społecznościowych, ale organizatorzy nie uzgodnili tego z uczelnią.
Centrum Praw Kobiet w Łodzi już nie istnieje. Ale jest miejsce, gdzie kobiety znajdą fachową pomoc. Pierwsza skorzystała z niej matka z dwójką maleńkich dzieci, która uciekła od przemocowego męża
Zabezpieczony w mieszkaniu podejrzanego sprzęt elektroniczny będzie poddany ekspertyzom, by sprawdzić, czy publiczne obnażanie się to nie wszystko co ma na sumieniu.
- Firma Remo-Bud, której byłem podwykonawcą, jest mi winna 412 tys. zł, natomiast wskutek ugody miasta z tym wykonawcą nie mam szans odzyskać pieniędzy - żali się Wiesław Szczepaniak, współwłaściciel firmy Moderbud Sp. z o.o., która jest w...
Wybory samorządowe 2024. Koalicyjny komitet Lewicy zaprezentował listę kandydatów do Sejmiku Województwa Łódzkiego we wszystkich okręgach.
Santander Letnie Brzmienia 2024. W sześciu miastach zagra kilkunastu najpopularniejszych polskich artystów, m.in.: Daria Zawiałow, Mrozu, Kortez, Vito Bambino i projekt Babie Lato.
- Potrzebna jest kampania edukacyjna, m.in. dotycząca tego, czym jest nienawiść, do czego może doprowadzić - mówi historyk w Łodzi. - To praca od podstaw, nauka wielokulturowości.
"Podejmujemy wszelkie możliwe działania w celu ustalenia losu zaginionego bagażu" - informuje Flixbus w mailu do "Wyborczej".
Choć działacze Nowej Lewicy mówili w Łodzi głównie o wyborach samorządowych, nie zabrakło wypowiedzi o aferach PiS. - Takich "Edgarów" jak w aferze wizowej jest więcej - mówił Tomasz Trela. - Już się zgłaszają, już przychodzą, pytają kiedy będą...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.