Jasne, że trzeba mówić o koronawirusie, szkoda tylko, że ta sprawa przykrywa inne ważne problemy.
Kobiecie trudno jest powiedzieć "nie" własnemu dziecku. Co z tego, że przed chwilą ją pobił? Ona i tak zrobi mu obiad. O przemocy dorosłych dzieci wobec matek opowiadają pracownice łódzkiego Centrum Praw Kobiet.
Nasi rodzice mieli problem, czy będą mieli gdzie mieszkać, pracować i czy mogą sobie pozwolić na dziecko. My się wahamy, czy sprowadzać dziecko na świat, na którym może mu się źle żyć. O czym marzą, czego się obawiają młode łodzianki?
Kiedy ul. Piotrkowska stanowiła ważny szlak komunikacyjny, na jej wyposażenie składały się głównie latarnie i drzewa. Dzisiaj zyskała cały zestaw mebli, który stanowi eleganckie tło dla eklektycznej architektury.
"Uważam, że teatr musi się zmieniać - mentalnie i instytucjonalnie. Bez optymizmu byłoby to niemożliwe - przecież nawet teatr, który krytykuje rzeczywistość, wynika w końcu z wiary w to, że wciąż warto mówić".
Czarno-białe, kolorowe, z napisami. Na pewno każde będzie niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Artyści z łódzkiej ASP przygotowują wiosła, które otrzymają zwycięzcy nagrody "Wyborczej" i Monopolis - Wiosła Kultury.
Gdy Widzew zanotował serię dziesięciu remisów z rzędu, zaraz powstało określenie: remidzew. Gdy ŁKS zaliczył serię porażek w ekstraklasie, kibice Widzewa napisali: Łódzka Kompromitacja Sportowa. Rozmowa z dr Katarzyną Burską, która zbadała język,...
Czy bywalcy koncertów w łódzkiej Akademii Muzycznej to banda zacofanych homofobów?
W dziesiątej godzinie pracy, jak człowiek lata na poziomie lamperii, a pacjent ryknie: "Rusz dupę", to może się przelać. Rozmowa z pielęgniarkami z 30-letnim stażem pracy.
- Chciałem sportretować moje miasto, najdziwniejsze miasto w Polsce: Łódź. Miasto, które zapamiętałem jako odpychające, fabryczne, ponure, a jednocześnie miasto, które kocham. Moje miasto - mówił Mariusz Wilczyński przed premierowym pokazem filmu...
Monopolis w dawnych zakładach Polmosu, Fuzja i Textorial Park II w dawnym imperium Scheiblera, a Widzewska Manufaktura w dawnej fabryce Kunitzera i Heinzla - przyszłością Łodzi są odnowione, zabytkowe kompleksy. I stworzone w nich "miasta w mieście".
"Policjant do służby nadal jest wyposażony w latarkę z lat PRL oraz opatrunek osobisty. Brakuje drukarek, komputerów, tonerów. Na wszystko czeka się tygodniami." - pisze łódzki policjant
Dla podatnika to tak niewiele - odrobina namysłu i szybki wybór. Dzięki 1 procentowi z podatku można zrobić tak wiele dobrego. Są w Łodzi organizacje, które dzięki temu wspierają i uszczęśliwiają tysiące ludzi. A także zwierzęta.
Co powiedzieć dziecku, kiedy się dziwi, że nie dostaje spleśniałych kanapek? Jak mu wytłumaczyć, że nie musi opychać się jedzeniem na zapas, aż zwymiotuje, bo kolacja będzie na pewno?
Maria Nowakowska - człowiek instytucja. Nauczyła łodzian patrzeć na detale kamienic, nie tylko tych przy Piotrkowskiej. Opowieści o nich mogłaby snuć godzinami.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.