Podobnie jak w przypadku autostrady A2, również na etapie projektowania A1 przewidziano możliwość rozbudowy każdej z jezdni o dodatkowy pas. Czy GDDKiA zdecyduje się to wykorzystać w województwie łódzkim?
Jedna osoba zginęła, druga została ranna w zderzeniu dwóch aut na drodze wojewódzkiej nr 485 w pobliżu Bełchatowa.
- Pracownicy otrzymają odprawy na zadowalającym poziomie - mówi Sebastian Grabarczyk, przewodniczący "Solidarności" w likwidowanej fabryce Beko. Pracę w Łodzi straci 1100 osób.
"Ciekawe, kiedy żona ulegnie presji otoczenia i będzie przynależeć do 'country clubu' bogaczy, którzy kupili thermomix za 6 kafli. Dzięki temu będzie można gardzić biedakami, którzy nie są w stanie zrozumieć, że jakość kosztuje i jak chcesz mieć...
- Dziś trudno o dobrego pracownika. Zgłaszają się osoby często zmieniające pracę, a te nie rokują dobrze - mówi Krzysztof Śniegula, większościowy udziałowiec łódzkiej firmy Polcontact Energia.
Parę łodzian oburzyły wulgaryzmy w witrynie sklepu przy ul. Narutowicza w Łodzi. Wszystkie zdobi hasło popularnego standupera Rafała Paczesia - "J...ć biedę".
Piotrkowska 62 i 55 w Łodzi. Pod tymi kamienicami ma przejść tunel kolei dużych prędkości (KDP). Inne adresy? Tylko w śródmieściu i na Starym Polesiu jest ich ok. 30. Sprawdziliśmy, gdzie konkretnie CPK planuje inwestycję.
Jak jeździsz, Polsko. To, jak cię potraktują na drodze inni kierowcy, zależy tylko od marki, małego znaczka na klapie samochodu.
Przetargi na budowę dodatkowych pasów autostrady A2 na blisko stukilometrowym odcinku Łódź - Warszawa mają być ogłoszone w 2025 roku.
- Sytuacja w branży IT jest nadal trudna, mieliśmy niewielką odwilż, ale o wiośnie wciąż mówić nie można - mówi Piotr Jurek z firmy Next Technology Professionals.
Już wiadomo, że w grudniu 2026 roku pociągi nie wjadą do tunelu średnicowego w Łodzi.
Odpolitycznienie czy stanowiska dla swoich? Podsumowujemy zmiany kadrowe Koalicji 15 Października w regionie łódzkim.
- Od lutego do Alicante i Malagi można będzie polecieć trzy razy w tygodniu, a do Londynu osiem. Mamy też nowy kierunek - mówi Robert Makowski, dyrektor handlowy. Lotnisko w Łodzi planuje wielką inwestycję.
Elektrownia atomowa w Bełchatowie. Jej budowę zapowiadali politycy PiS. Czy rząd Donalda Tuska da zielone światło? Ruszyły decydujące analizy.
Inspektor Dariusz Dziurka ma przestać pełnić funkcję komendanta miejskiego policji w Łodzi - dowiedziała się "Wyborcza".
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.